1. Jen ochlazuje vzduch

Klimatizace jsou primárně určené k ochlazování vzduchu, ale můžeme je využít také k vytápění. A zvládnou toho mnohem víc! Například v sobě mohou mít zabudovanou čističku vzduchu či ionizátor nebo dokonce dokáží kontrolovat a upravovat vlhkost vzduchu v místnosti jako například mobilní klimatizace .

2. Je hlučná

Tato vlastnost byla možná neduhem starých klimatizací, avšak dnešní moderní zařízení jsou vybavena řadou funkcí, díky kterým jsou velmi tichá a navíc bez jakýchkoliv vibrací.

3. Není vhodná pro astmatiky, či alergiky

Tohle je také mýtus! Nové klimatizace již nefungují na bázi ventilátoru, který víří prach, ale na principu postupného odsávání a filtrování vzduchu. Vzduch vháněný do místnosti je tak zbavován prachu, pylu a dalších alergenů. Kvalitní klimatizace tedy mohou naopak astmatikům a alergikům život usnadnit.

Mobilní klimatizace Sygonix PC26-AMEII,

Mobilní klimatizace Sygonix disponuje třemi základními funkcemi: chlazení, vytápění a odvlhčování

4. Kvůli klimatizaci akorát onemocním

Z důvodu nesprávného zacházení či špatné údržby klimatizace můžete opravdu nastydnout nebo se mohou objevit i další negativní dopady na lidské zdraví. Mezi nejčastější chyby, kterých se dopouštíme, je nastavování velkých rozdílů mezi vnější a vnitřní teplotou. Rozdíl by neměl být větší než 6 °C. Pokud budete přicházet zvenku, kde je 35 °C, do místnosti vychlazené na 18 °C, tak můžete počítat s rýmou, chřipkou či angínou.

5. Spotřebuje hodně elektřiny

Výrobci dnešních klimatizací se stejně jako u ostatních moderních domácích spotřebičů snaží spotřebu elektřiny maximálně optimalizovat. Některé klimatizace jsou vybaveny pohybovými čidly, které dokáží zjistit, že už v místnosti nejsou lidé, a následně omezit výkon na minimum. Další jednoduché řešení spočívá v použití termostatu, který při dosažení určité teploty v místnosti klimatizaci vypne.

6. Mám klimatizaci, nemusím větrat

Klimatizace ochlazuje nebo ohřívá. Fouká do místnosti vzduch, který je však cirkulační. Zařízení tedy z místnosti nasává vzduch, který ochladí nebo ohřeje a pak ho vrací zpět do místnosti. Vzduch sice může působit čerstvě, ale v uzavřené místnosti existuje riziko hromadění CO2, což způsobuje únavu, bolesti hlavy, či malátnost. Větrání místnosti je tedy nezbytné i při použití klimatizace.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář