Moderní testery kabeláže poskytují nepostradatelné služby při nových instalacích a diagnostice stávajících sítí. Nový přístroj NetXpert 1400 firmy Psiber Data umožňuje rychlou, snadnou a spolehlivou kvalifikaci pasivních sítí a napomáhá při zprovozňování a diagnostice závad aktivních tras.

Vysoce kontrastní displej, robustní design

Kvalifikační testy jsou jednou z možností, jak se přesvědčit o tom, že datová trasa vykazuje požadovaný přenosový výkon. Testovací přístroj Psiber Data NetXpert 1400 umožňuje rozsáhlé testy kabeláže a Ethernet Speed Certification – v jednom přístroji! Slouží jako kompletní řešení pro kvalifikaci kabeláží a diagnostiku závad provozovaných sítí. NetXpert 1400 snadno a rychle otestuje a zdokumentuje, zda je nějaká kabelová trasa vhodná pro gigabitový Ethernet dle IEEE 802.3ab (do 1 Gbit/s). Provozovatel obdrží vyjádření „prospěl/neprospěl “ – nezávisle na kategorii kabelů či konektorů. Důležitá vlastnost: vysoce kontrastní, dobře čitelný barevný dotykový displej, který zaručuje dobrou čitelnost v jakémkoliv prostředí a enormně usnadňuje práci. Výsledky měření je možné na místě uložit a později exportovat jako PDF nebo CSV. Díky svému robustnímu designu se NetXpert 1400 skvěle hodí pro použití v náročných podmínkách.

Barevné protokoly pro dokumentaci

NetXpert 1400 je nákladově příznivá alternativa pro instalační firmy a provozovatele síťové kabeláže. Často zde postačuje zjištění maximální šířky pásma až do velikosti gigabitového Ethernetu. Testování probíhá nezávisle na kategorii použitých kabelů, patch panelů či zásuvek. NetXpert 1400 provede tři testy, z nichž vytvoří celkový výsledek. Na základě standardu IEEE 802.3ab testuje NetXpert 1400 s reálnými daty, pomocí testu bitové chybovosti (BERT) zkontroluje, zda lze bezchybně přenášet 100 Mbit/s nebo 1 Gbit/s. Navíc se zjišťují parametry ovlivňující kvalitu signálu, jako například poměr signál/šum (SNR) a zpoždění signálu. Test zapojení spočívá v kontrole průchodnosti všech osmi žil a stínění. Chyby jako přerušení, zkraty, záměny vodičů a split pairs jsou přehledně zobrazeny. Plnohodnotný Time Domain Reflectometer zjišťuje délku kabelu a vzdálenost od místa závady. NetXpert 1400 ukládá všechny výsledky a vytváří barevné protokoly pro dokumentaci.

 

Různé testy sítě

Pomocí aktivních testů sítě podporuje NetXpert 1400 kontrolu síťových konfigurací a diagnostiku závad. Změny struktury sítě při Moves, Adds & Changes (MACs) to nezbytně vyžadují. NetXpert 1400 zjistí, zda je pomocí switche možné ustavit spojení a jaké rychlosti jsou podporovány (do 1Gbit/s). Pomocí pingu je možné zjistit dosažitelnost jednotlivých URL nebo celých seznamů adres a libovolných URL. Navíc má uživatel k dispozici další testy sítě: identifikace LLDP/CDP/NDP, VLAN, identifikace PoE a měření zátěže.

Kvalifikátor Psiber Data PS NX1400

NetXpert 1400 je kompletní řešení pro kvalifikaci kabeláží a diagnostiku závad provozovaných sítí. Rychle a snadno testuje a dokumentuje, zda je nějaká kabelová trasa vhodná pro provozování gigabitového Ethernetu podle IEEE 802.3ab. Provozovatel obdrží vyjádření „prospěl/neprospěl“ nezávisle na kategorii instalovaných kabelů či konektorů. Testy propojení kabelů hrají klíčovou roli při instalaci nových zařízení nebo při diagnostice kabeláží. Důvod: nerozšiřují se jen sítě, trvale rostou také požadavky na kabelové infrastruktury. Neustále jsou vyvíjeny nové standardy, které definují pravidla pro testy, diagnostiku závad či akceptační měření. Kombinované testery poskytují rozsáhlé informace např. ohledně délky, wire map nebo přenosového výkonu.

 

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář