Bezklíčkové odemykání a startování

Systém bezklíčkového odemykání a startování zvyšuje komfort v mnoha automobilech. Bohužel systémy některých výrobců jsou velmi snadno manipulovatelné, roste riziko krádeže. Elektronický SecuKey uzavírá bezpečnostní mezeru.

Ochrana před zloději

V mnoha osobních automobilech střední a vyšší třídy jsou systémy bezklíčkového odemykání a startování samozřejmostí. V autoklíčku je bezdrátový senzor, který je propojený s centrálním zamykáním a imobilizérem. Když se řidič přibližuje k automobilu, otevřou se automaticky zámky dveří a zapalování se odblokuje. Mnoho bezdrátových systémů je však bohužel nedostatečně chráněno proti krádeži. Profesionálním zlodějům aut stačí hardware v ceně kolem 500 EUR a nevelké technické know how k tomu, aby překonali většinu bezklíčkových systémů. Trik: pomocí zesilovače signálu se zachytí bezdrátový signál vysílaný originálním klíčkem. Je možné to udělat např. přímo přede dveřmi domu, pokud je klíč od auta uložen nedaleko vchodových dveří. Zachycený a zesílený signál se použije pro otevření a nastartování vozu.

 

SecuKey zajišťuje bezpečnost

Pomocí SecuKey lze tuto bezpečnostní mezeru uzavřít. Ochranný systém se skládá z elektronické krabičky a dvou zabezpečených klíčů. Krabička namontovaná ve vozidle komunikuje pomocí zabezpečeného bezdrátového spojení se zabezpečenými klíči. Pokud se majitel automobilu vzdálí od vozidla víc než deset metrů vypne SecuKey kompletně funkci bezklíčkového odemykání a startování. Teprve když krabička znovu v blízkosti identifikuje vlastní zabezpečený klíč, je bezklíčkové ovládání znovu aktivováno. Zloději signálu jsou bez šance. SecuKey je optimální pro prodejce a půjčovny automobilů a pro ochranu firemních vozidel.

 

Strážce automobilu

SecuKey chrání automobily s funkcí bezklíčového odemykání a startování proti krádeži zachycením bezdrátového signálu autoklíčku. Komfort obsluhy přitom zůstává zachován.

  • Bezpečnost pro všechny automobily s bezklíčkovým odemykáním a startováním
  • Zabezpečené klíče
  • Zabezpečený klíč nevyžaduje žádnou obsluhu
Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář