Sestava IoT starter kit C-Control 10 byla vyvinuta ve spolupráci se společnostmi Elco Industrie Automation a Microtronics a usnadňuje vstup na trh Internetu věcí (IoT), Průmyslu 4.0 a digitalizace pro podniky a vývoj.

Skládá se z IoT desky, integrované M2M SIM, senzorů, analogových a digitálních výstupů GPIO, USB, SPI, UART, I2C a Bluetooth rozhraní.

Kromě záznamu teploty, kdy teploměr je součástí desky, mohou být k základní desce připojeny senzory a akční členy. Data jsou přenesena pomocí GSM do platformy Conrad Connect, díky čemuž jsou následně přístupná z cloudu. To umožňuje jednoduchý a výhodný vstup do M2M aplikací, dokonce i bez odborné znalosti komunikace mobilních telefonů. Sestava poskytuje rozsah funkcí od monitorování a diagnostiky až po údržbu a kompletní automatizační aplikace.

Malý modul o velikosti 39 x 32 x 6 mm má svůj vlastní operační systém a je připraven k okamžitému použití. Uživatelské aplikace mohou být okamžitě navrženy díky snadno dostupným nástrojům. Přenos dat je šifrován pomocí AES algoritmu a ověřován serverem. GSM modul je implementován ve své ultra-low power verzi za účelem šetření energie. Jako elektrický zdroj slouží baterie LiPol o kapacitě 520 mAh, díky čemuž je box vhodný pro mobilní použití. 32 bitový ARM Cortex-M3 procesor podporuje low-power operace.

Účelem desky je testování konceptů IoT. Platforma c-control.elco-automation je vhodná pro programování, řízení a monitorování IoT starter kit C-Control 10. Conrad dále navíc podporuje uživatele C-Consultingem a tvorbou PoC (Proof of concept).

Společně s Elco Industrie Automation a Microtronics jsme vybudovali silnou spolupráci, která představí služby a bezdrátová spojení v budoucnosti“

říká Tim Schlecht, odborný ředitel pro elektrické součástky a korporátní nákup. Ralf Matthews, Deputy General Manager, Elco Industrie Automation, dodává:

Ve spolupráci se společností Conrad, Elco Industrie cílí na to, aby zákazníkům nabídli tu nejlepší možnou podporu a ten nejjednodušší vstup do Průmyslu 4.0.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

2 Komentáře

  • Conrad tým Odpovědět

   Dobrý den,
   děkujeme za upozornění. Odkaz nefunguje, protože produkt již bohužel nemáme v naší nabídce.
   Přejeme hezký den.
   Tým Conrad.

Napsat komentář