Na největší přehlídce makerů, novodobých kutilů, Maker Faire Prague ve dnech 22. až 23. června se představí také Conrad Electronic. Na svém stánku předvede novinky v oblasti 3D tisku, drony i roboty. V rámci akce také vyhlásí vítěze o nejlepší makerský projekt Conrad Maker Challenge.

Conrad na letošním ročníku veletrhu nabídne ve svém stánku tři stanoviště – 3D tisk, drony a také speciální programovatelný modulový systém M5Stack.

Díky rozvoji technologií a jejich lepší přístupnosti nikdy nebylo snazší tvořit, a to i projekty, které bylo v minulosti možné dělat jen v profesionálním prostředí. Ten pokrok nás fascinuje a chceme podporovat ty, kteří se rozhodli pracovat na sobě a vytvářet nové, úžasné projekty,

říká o podpoře makerů Jiří Maier z Conrad Elektronic.

Vyhlášení soutěže Conrad Maker Challenge

V rámci programu veletrhu také Conrad vyhlásí vítěze soutěže Conrad Maker Challenge. Soutěž probíhala od letošního února, a to ve dvou kategoriích: Junior Maker 14-20 let a Master Maker 21-100 let. Zapojit se se svými projekty mohli všichni, jejichž originální projekt zapojuje klasické řemeslné činnosti tradičního charakteru, jako je pájení, ale i třeba i truhlařinu a další, ve spojení s novými technologiemi, jako je například 3D tisk či programování. Vítěz každé kategorie získá zájezd na Maker Faire 2020 do San Franciska, největší světovou událost svého druhu.

Podpoře makerů se německý prodejce potřeb pro techniky a elektrotechniky Conrad věnuje dlouhodobě. Má pro ně také vlastní značku Maker Factory a v nabídce má i výrobky těch nejlepších světových značek, které pomáhají makerům realizovat jejich sny.

Z výrobků, které budeme prezentovat na letošním Maker Fairu, jsme zvlášť hrdí na modulární vývojový systém s mikroprocesorem M5Stack, ke kterému můžete připojit různé periferie, a vytvořit tak zajímavý edukativní produkt. Například sada Faces obsahuje tři různé moduly: gamepad, kalkulačku a QWERTY klávesnici. Programování probíhá v prostředí Arduina nebo microPythonu, a umožňuje tak velmi široké využití,

říká Maier.

Více o této akcí se dozvíte na oficiálních stránkách: Prague Maker Faire

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář