Máme za sebou 26. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2018, kde jsme představili nejen stávající produkty z kategorií laboratorní techniky, měřicí techniky a IoT, ale také novinky v oblasti 3D tisku, multimetrů a pájecí techniky. Velkým lákadlem pro návštěvníky byly 3D tiskárny Renkforce. Množství dotazů padalo i na termokamery a v neposlední řadě na měřicí techniku.

Návrat po osmi letech

Naše účast na veletrhu znamenala comeback po osmi letech. Proudilo za námi velké množství českých, ale i spousta slovenských návštěvníků a nechyběli ani návštěvníci z Rakouska a Německa. Dohromady se na našem stánku rozdalo více než 1.000 katalogů a bylo zodpovězeno přes sto technických dotazů.

A Conrad byl zajisté v dobré společnosti, u sousedících stánků jste mohli spatřit známá jména jako např. Micronix, GMC – měřicí technika, Flir Systems, ROHDE & SCHWARZ, SEC electronic, TMV SS a mnoho dalších.

Jak to celé probíhalo, můžete zhlédnout v našem videu

Nebo si prohlédněte fotogalerii

Nový blog

Při této příležitosti Conrad spustil nový blog, který bude přinášet nejen novinky ze sortimentu Conrada, ale i vysoce odborný obsah.

Spuštění odborného blogu pro nás představuje logickou nadstavbu našich služeb pro profesionály. Technika a elektrotechnika nás baví, máme rádi novinky, sledujeme a zakládáme si na kvalitních službách. To vše se promítne i do našeho blogu. Jsem toho názoru, že podobná platforma zde doposud chyběla. Náš obsah bude velmi odborný a obstojí i u náročných zákazníků, říká autor myšlenky blogu, Jiří Maier z Conrada. Blog ovšem zdaleka není určen jen profesionálům. Velký potenciál vidíme také mezi studenty, kteří se zajímají o elektrotechniku, sami bastlí a staví vlastní věci, učí se a aktivně vyhledávají informace. Z nich budou v budoucnu vývojáři a technici, což jsou přesně ti lidé, na které se Conrad Business Suplies chce zaměřit, říká Maier.

Právě na tradici českého kutilství a bastlení, která je zde velmi silná, Conrad staví a chce lidem poskytovat podporu pro jejich projekty. Přestože je blog určen především profesionálům, své si zde najdou také elektrotechnici, ale i amatéři a kutilové. U Conrada seženou potřebné pomůcky, nářadí i měřicí přístroje jako například multimetry, regulovatelné napájecí zdroje a pájecí stanice. Zařízení si také mohou sami sestavit z komponentů, které nakoupí na Conrad Business Suplies. Nový blog Conradu by měl být místem, kde najdou tipy a informace, jak na to.

Autor

Marketingový specialista ve společnosti Conrad Electronic

Napsat komentář