Dálková údržba ConiuGo

Pomocí systému EasySCADA pro monitoring a hlášení poruch ze série GO probíhá dálkové načítání měřičů elektřiny, plynu a teplé vody obratem ruky. Také dálkové řízení zařízení všeho druhu nepředstavuje žádný problém.

Rozmanitost a flexibilita

Každá centrála GO je připravena pro montáž na DIN lištu 32 mm. Obsahuje konstrukční skupiny pro napájení a komunikaci v síti GSM. Máte možnost výběru mezi třemi možnostmi získávání zjišťovaných dat. Vybavení vašeho zařízení až 12 moduly GO pro požadované měření, evidenci dat a dálkové spínání. Rozhodněte, jaké měřené hodnoty a data se mají evidovat. Senzory se spínací funkcí, pro analogové signály, data měřičů spotřeby energií, dálkové spínání pomocí relé … všechno je možné. Snadné nastavení komunikace pomocí SMS na chytrém telefonu a zaznamenávání dat (data logger) se zasíláním na vaši e-mailovou adresu, vhodné pro jednotlivá zařízení nebo pro evidenci stavů měřičů.

Profesionální práci provádíte pomocí SQL databáze, kterou si založíte a v níž evidujete všechna data. Vaše centrála GO zašle kompletní sadu dat po uplynutí periody měření nebo okamžitě, pokud některý měřicí vstup zaregistruje nepřípustnou hodnotu. Naměřené hodnoty uložené v databázi můžete vizualizovat pomocí volně dostupné technologie EasySCADA firmy ConiuGo. Napřed uložíte obrázek svého zařízení nebo jeho schéma jako pozadí v prohlížeči, přes něj položíte transparentní vrstvu (transparent layer), v níž umístíte zobrazovací okna pro data. A váš systém SCADA je připraven k použití.

Důležité informace: bezpečnost dat na internetu

Zařízení s dálkovým přístupem jsou na internetu vystavena rozmanitým útokům škodlivého softwaru. Tyto hrozby se ale zastaví na centrále GO, která má nemanipulovatelný software microcontrolleru, jenž nedokáže spouštět škodlivé kódy.

Centrála GO a moduly GO

Každá ze tří centrál GO je specialistou na jeden úkol: Komunikace přes SMS, napojení SCADA před databázi pomocí funkce SMS nebo sběr a zasílání dat ve formátu souboru CSV pomocí e-mailu. Maximální flexibilitu umožňují moduly GO, které jsou k centrále GO připojovány jako vstupní či výstupní moduly.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář