Akumulátorové multifunkční zařízení Toolcraft TCMW 20-LI umožňuje snadné broušení menších ploch, řezání a také odstraňování starých nátěrů a laků. Využijete je všude tam, kde by běžné elektrické nářadí bylo příliš velké, a naopak jemné modelářské nástroje příliš malé. Třeba při opravách a restaurování nábytku, drobných opravách v domě, na jemnější práce na karoseriích aut atd.

Multifunkční nástroj Toolcraft TCMW 20-LI nabízí standardní upínací rozhraní pro použití s nejrůznějšími nástroji, kterých v e-shopech a hobby obchodech naleznete stovky. Prakticky jde většinou o brusky různých tvarů, pilky, nože a špachtle. Díky tomu může být tento nástroj skutečně univerzální a hodí se všude tam, kde by třeba běžná bruska byla příliš velká, a naopak menší nástroje typu vrtačky Dremel příliš malé. Nicméně jen pro pořádek – Toolcraft TCMW 20-LI pracuje tak, že vibruje. Ačkoli to může na první pohled vypadat jinak, uchycení s nástrojem netočí, ale kmitá s regulovatelnou frekvencí 5 000-18 000 kmitů za sekundu.

Ergonomická bruska a pilka

Nářadí na první pohled připomíná úhlový akušroubovák. Při práci se drží shora, na horní straně najdete také ovládání zapnuto/vypnuto. V horní části je pak odklopná páka pro upínání nástrojů, ovládání rychlosti vibrací najdete na boku. Pracovní prostor nástroje osvětluje LED dioda, což obecně pokládám za velmi užitečnou věc. Je prostě dobré, že u tohoto nástroje, který je předurčen pro práci v různých koutech a dalších ne zrovna optimálních podmínkách, přisvětlení nechybí. 

Pracovní nástroj – typicky pilku nebo špachtli – můžete k zařízení upevnit v několika různých úhlech. Díky tomu si vždy můžete volit optimální pracovní polohu. To se může hodit například v situaci, kdy pracujete nad hlavou nebo v hloubce.

Přístroj je akumulátorový, využívá aku systém Toolcraft. Nikde vám proto nepřekáží napájecí šňůra. Doporučuji ale používat menší 2Ah akumulátor. Větší 4 Ah akumulátor je už trochu velký a nástroj s ní není tak dobře vyvážený a práce pak více namáhá ruku. Příkon nástroje je ale srovnatelný se slabším akušroubovákem, menší akumulátor v něm proto vydrží dostatečně dlouho. Výhodou akumulátorů Toolcraft je integrovaný indikátor nabití. Vždy tak máte přehled, jak zhruba dlouho ještě budete moci pracovat.

Pro kutily, modeláře i svépomocné stavebníky 

Multifunkční nástroj Toolcraft TCMW 20-LI využijí například restaurátoři nábytku (třeba  na odstraňování starých nátěrů a laků, broušení hůře přístupných míst atd.), hodí se také k řezání různých detailů při stavbě ze sádrokartonu a s vhodnými nástroji je možné i přesné řezání obkladů. Hodí se pro přesnější práci, ale nejde o úplně precizní „mikronástroj“. Součástí balení je trojhranný nástavec na broušení a dva druhy brusných papírů, pilka a špachtle.

Multifunkční nářadí Toolcraft TCMW 20-Li Solo

  • Počet kmitů – 5 000–18 000 min-1
  • Hmotnost 950 g
  • Univerzální upínací zařízení pro nástroje od různých dalších výrobců
  • Přisvětlovací dioda
  • Akumulátor Toolcraft (není součástí balení)
Autor

Již několik let popularizuji stavební technologie a využití obnovitelných zdrojů energie v domácnosti. Související produkty rád testuji ve svém domě na jihovýchodní Moravě. Nejvíce mě zajímá solární technika, ruční nářadí jakéhokoli typu a nejrůznější prvky chytré domácnosti.

Napsat komentář