Robustní kondenzátory pro širokou škálu aplikací v náročných podmínkách

Společnost Conrad Business Supplies má nyní na skladě hybridní kondenzátory EEH-ZA a EEH-ZC od společnosti Panasonic Automotive & Industrial Systems Europe. Tyto kondenzátory spojují výhody elektrolytických kondenzátorů s výhodami kondenzátorů zhotovených z pevných polymerů. Díky vysoké odolnosti vůči vysokým teplotám a vibracím jsou ideální pro použití v automobilovém průmyslu i jiných průmyslových aplikacích. Hybridní kondenzátory se v těchto oblastech osvědčily jako univerzální a spolehlivé součástky.

Panasonic

Tyto vysoce kompaktní hybridní hliníkové elektrolytické kondenzátory nabízejí dlouhou životnost a odolnost a nízký svodový proud. Vyznačují se vysokou odolností vůči zvlnění proudu při vnitřním odporu (ESR) pouze 20 mΩ. Kondenzátory jsou vhodné pro použití za vysokých teplot; např. kondenzátory ZC dosahují životnosti 4000 hodin při teplotě 125 °C. Rozsah provozních teplot řady ZA je -55 až 105 °C, zatímco u řady ZC je to -55 až 125 °C.

Všechny kondenzátory splňují normu AEC-Q200 a jsou vhodné pro použití v prostředí s vysokou vlhkostí. Kondenzátory EEH pro povrchovou montáž jsou vyrobeny z vodivého polymeru. Jejich jmenovitá kapacita je v rozsahu 10 až 330 μF. Maximální napětí je v rozsahu 25 až 63 VDC.

Peter Müller, produktový manažer ve společnosti Conrad Business Supplies uvedl:

Tyto univerzální kondenzátory šetří prostor a jsou ideální do náročných podmínek v automobilovém i jiném průmyslu. Kromě toho představují cenově výhodnou alternativu k jiným produktům.

Kondenzátory jsou dále vhodné pro použití ve filtrech, napájecích měničích a regulátorech napětí, pro rozpojování a v obvodech taktovacích hodin.

Kondenzátory EEH jsou díky vysoké trvanlivosti a nízké hodnotě ESR ideální pro celou řadu aplikací v nejrůznějších odvětvích, protože umožňují dosáhnout velké flexibility a vynikající kvality produktů,

říká Andreas Lapucha, Product Marketing Manager Capacitors ve společnosti Panasonic.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář