Pyl a prach v posledních dnech doslova dráždí celé Česko. Malé částečky, které se dostanou všude, neprospívají lidem, ani citlivým zařízením u vás doma nebo i v kanceláři. Řešením mohou být čističky vzduchu. Ty nejmenší se dají připojit přes USB, pokročilejší umí ničit bakterie a ionizovat vzduch.

Česko v posledních dnech zasypalo enormní množství pylu. Příroda si načasovala květ všech stromů a květin téměř zároveň a my se kvůli tomu topíme v záplavě žlutého poprašku. Trpí nejen silní alergici, ale takové množství pylu dráždí i lidi, kteří doposud neměli žádné alergické příznaky. K žlutému závalu se ještě navíc přidal všudy přítomný prach, který způsobilo sucho, se kterým se aktuálně potýká velká část České republiky. Připočtěme k tomu ještě vítr, jenž celou směs roznáší po krajině a máme tu opravdu nepříjemné podmínky. Vzhledem k teplému počasí je potřeba větrat, člověk se tedy nemůže uzavřít, pokud zrovna nesedí v klimatizované kanceláři. Jak čelit dráždivému náporu?

 Čističky s nabíjením přes USB

Pyl a prach a další částice jsou nepříjemné nejen pro lidi, ale i pro zvířata a také pro přístroje, kterým jemný poprašek rozhodně nesvědčí. Jako rychlé řešení může posloužit USB čistička vzduchu. Jednoduše ji připojíte k počítači nebo třeba k powerbance a malé elegantní zařízení se postará o vzduch v pokoji i v kanceláři. Navíc má jemný antibakteriální filtr.

Čističky pro nabíjení přes USB

Čistička vzduchu Medisana Air 

Nenápadná čistička do zásuvky

Nenápadná čistička do zásuvky

Malého pomocníka pro čištění vzduchu můžete také zapojit přímo do zásuvky. Tento typ čističky se hodí spíše do malých místností. Výhodou je, že nezabírá místo a je téměř neviditelná. V noci navíc funguje jako malé orientační světlo.

Zásuvková čistička vzduchu Renkforce

Ionizátor a čistička v jednom

Kromě klasického čištění vzduchu od malých částic, jako jsou pyl, prach a další, dokáže ionizátor také prostřednictvím ultrafialového záření ničit bakterie. Tato větší zařízení už dokáží obsloužit místnosti o rozloze zhruba 50 čtverečních metrů. Fungují na dálkové ovládání a jsou tak ideální do kanceláře.

Vodní čistička pro nejnáročnější a alergiky

Pro ty, kdo trpí alergiemi, astmatem nebo jinými zdravotními obtížemi, jsou vhodné vodní čističky vzduchu. Pracují bez filtračních vložek. Vzduch z místnosti se nasává do přístroje a prochází skrz lamely rotující ve vodě. Vzduch je tak doslova propraný a ve vodě zůstanou zadrženy i ty nejmenší částečky. Současně čističky vypařují čistou vodu a fungují tak i jako zvlhčovače vzduchu.

Ionizátor vzduchu s čističkou

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář