Odolné, v souladu s nejnovějšími bezpečnostními standardy a volitelně i v provedení s ochranou proti hlodavcům.

Fotovoltaické kabely Solarflex®-X H1Z2Z2-K značky Helukabel jsou jednojádrové kabely.  Dodávají se s průřezem od 2,5 do 10 mm a jmenovitým napětím 1500 V (DC), jejich bezpečnost je testována při zkušebním napětí 6500 V.

Pocínovaný měděný vodič splňuje požadavky standardu DIN VDE 0295 třídy 5 (jemný drát), a IEC 60228 třídy 5. Izolace je vyrobena z kopolymeru. Všechny verze jsou samozhášecí a odolné vůči UV záření, žádná z nich neobsahuje halogeny. Kabely Solarflex-X disponují dvojitou izolací a splňují třídu ochrany II, díky širokému rozsahu provozních teplot od -40 do +90 °C představují optimální řešení do každého počasí.

Kabely Solarflex slouží k zapojování či propojování solárních modulů, a proto je společnost Conrad Business Supplies prodává jako metrové zboží. Volitelně lze kabely vybavit také ochranou proti hlodavcům. Díky tomu se výborně hodí pro fotovoltaické systémy v zemědělských podnicích. Struktura, technické specifikace a vlastnosti tohoto provedení jsou shodné se standardní verzí.

Jürgen Spörl, vedoucí produktové skupiny v rámci divize strategických značek společnosti Conrad Business Supplies, k tomu uvedl:

Kabely pocházejí od předního dodavatele v sektoru fotovoltaického průmyslu. Na jedné straně tak můžeme zákazníkům poskytnout bezpečné výrobky, protože jsou velmi spolehlivé a jejich kvalita je ověřována testy. Na druhé straně pak společnost Helukabel zaručuje dobrou dostupnost kabelů Solarflex, což je pro naše zákazníky rovněž důležitým faktorem.

Důkazem bezpečnosti kabelů je jejich soulad s novou evropskou normou EN 50618. Kromě toho byly rovněž testovány certifikační organizací TÜV Rheinland v souladu s jejím standardem 2PfG 1990/05.12.

Můžeme proto zaručit, že jde o spolehlivé a odolné kabely splňující nejnovější standardy.

Dodal Hanss Bruss, Key Account Manager v rámci divize Solar and Photovoltaics společnosti Helukabel.

Mezi potenciální kupce kabelů Solarflex®-X H1Z2Z2-K patří jak výrobci solárních modulů, tak řemeslníci nebo technici provádějící instalaci fotovoltaických systémů. Kromě montážního materiálu jsou jako příslušenství k dispozici také propojovací fotovoltaické konektory a zásuvky MC4 zásuvky se stupněm krytí IP67.

Další informace o fotovoltaických kabelech Solarflex®-X H1Z2Z2-K a verzi Solarflex®-X H1Z2Z2-K NTS s ochranou proti hlodavcům naleznete po kliknutí na příslušné odkazy.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář