Krádeže v obchodech mají ročně za následek miliardové škody. A často nejsou nahlášeny, protože chybějí důkazy. Moderní IP videotechnika usnadňuje sledování prostor a může mít odstrašující účinek.

Abus

Celková částka ze škod z krádeží a dalších inventurních rozdílů byla v roce 2014 kolem 3,9 miliard euro. Přitom jen zlomek krádeží v obchodech byl skutečně nahlášen. Mezi zvláště ohrožené druhy zboží patří v obchodě s potravinářskými výrobky parfémy, tabák a lihoviny. V textilním průmyslu se za ohrožené považují kvalitní značkové textilie a doplňky, jako jsou brýle a šperky. A v oblasti obchodů elektro dochází k velkým ztrátám u paměťových médií, hracích konzolí i chytrých telefonů. Tyto výsledky přinesla aktuální studie EHI o inventurních rozdílech („Inventurdifferenzen 2014″).

Abus

Videosystémy pro sledování prostoru

Pro zabránění krádežím na prodejní ploše a ve skladu je důležitá celoplošná kontrola. Kvůli velkým plochám není často možné, aby celý obchod sledoval jen personál a ochranka. Zde se vyplatí použití moderní videotechnologie. Pokud by měly být navíc zajištěny důkazy, měl by být videosystém vybaven i digitálním záznamem.

Moderní IP technika usnadňuje instalaci

Dříve byly kamery propojeny s rekordérem pomocí analogového kabelu. Kvalita reprodukovaného obrazu a záznamu nebyla často právě vysoká – děje a osoby často nebylo možné jednoznačně identifikovat. Tento systémově podmíněný nedostatek je dnes již minulostí. ABUS, jedena z předních firem v oblasti bezpečnostní techniky, nabízí široký sortiment IP systémových kamer. Kvalitní digitální videokamery jsou přímo propojeny se síťovým digitálním rekordérem nebo se integrují do stávajících sítí. Některé modely podporují také bezdrátový přenos pomocí WLAN. Zvláště praktické je, že při připojení kabelem jsou IP kamery napájeny přímo síťovým kabelem (Power over Ethernet/PoE). Podle typu použití jsou nabízeny různé typy kamer, např. modely pro provoz v interiéru, resp. exteriéru a IP kamery s pohybovými čidly. Díky HD rozlišení vznikají kontrastní ostré záznamy.

Abus

Zvláště inovativní: síťový digitální rekordér ABUS 

Výkonná centrála pro IP videokamery umožňuje přímé připojení čtyř IP kamer a podporuje napájení pomocí ethernetového kabelu (PoE). Volitelně je možné připojit 6 kamer (2 další k 4 x PoE) pomocí stávajících sítí. Síťový digitální rekordér má čtyři kanály, další rozšíření o dva kanály je možné pomocí switche resp. routeru. Záznam signálů probíhá volitelně manuálně, dle časového rozvrhu nebo automaticky po iniciaci pohybovým čidlem. Obsluha je díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní snadná. Pro připojení monitoru je k dispozici jeden konektor VGA a jeden konektor HDMI. Přímé připojení IP kamer probíhá přes čtyři rozhraní PoE (Ethernet). Další konektor LAN slouží k připojení do sítě. Všechna videodata se ukládají na běžném pevném disku 2,5“ (součást sady). Dodávaný software usnadňuje analýzu záznamů, např. dle typu události jako „pohybové čidlo aktivováno“. Zvláště praktické je, že přes webový portál www.abus-server.com mohou být všechny kamery sledovány také na dálku. A samozřejmě pomocí bezplatné aplikace na chytrém telefonu či tabletu. To je velké plus pro bezpečnost.

Abus

Úplná kontrola v obchodě a na cestách

ABUS 4 kanálový síťový videorekordér TVVR36000

4-kanálový síťový videorekordér TVVR36000 je výkonná centrála pro video monitoring. Kompaktní přístroj umožňuje přímé připojení čtyř IP systémových kamer pomocí PoE a další integraci dvou IP kamer přes stávající sítě. Záznam probíhá v nejlepší HD kvalitě. Pomocí webového portálu ABUS mohou být připojené IP kamery sledovány také na dálku v prohlížeči nebo pomocí aplikace.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář