Společnost Harting je díky systematickému a důslednému vývoji technologických řešení známým výrobcem funkčních průmyslových konektorů, které představují nedílný prvek technické infrastruktury ve strojírenství, průmyslové automatizaci, železniční dopravě, větrné energetice, zdravotnických technologiích, telekomunikaci a v řadě dalších průmyslových odvětví, což umožňuje univerzálnost použití těchto výrobků.

Díky vysokým požadavkům při výrobě jsou konektory Harting spolehlivé, bezpečné a dosahují dlouhou životnost. Systém řízení jakostí je certifikovaný dle EN ISO 9001, EU Eco-Audit a ISO 14001:2004. Společnost Harting je také držitelem certifikátu jakosti IRIS pro kolejová vozidla.

Praktická řešení pro průmyslové konektory!

Harting Han®

Mezi obzvláště populární výrobky značky Harting patří průmyslové konektory řady HAN, které jsou určeny pro rychlou a snadnou montáž, nabízejí spolehlivé provedení a také flexibilitu použitídlouhou životnost montáž bez použití nářadí.

Konektory jsou určeny pro aplikace, kde je požadována modularita řešení při přenosu dat, signálů napájení, a pro realizaci stabilních průmyslových a výrobních aplikací.

Kvalitní průmyslové konektory Harting Han nabízejí vysokou odolnost proti rozpojení, vlivu agresivního prostředí, vibracím a zajišťují prachotěsné a plynotěsné spojení.

Jejich odolnost prokazuje řada certifikátů bezpečnosti, nehořlavosti, možnosti použití ve výbušném a jiném prostředí. Horní a dolní kryty mají stupeň krytí dle norem IEC 60 529, EN 60 529.

U konektorů Harting HAN je možné použít různé kryty, vložky, kontakty, způsoby připojení a blokovací mechanismy, které vyhovují podmínkám použití v různých průmyslových odvětvích.

Přínosy použití konektorů HAN:

 • Možnost instalace ve strojích a průmyslových zařízeních
 • Možnost výměny ve výrobních zařízeních při přechodu na jiný typ
 • Možnost montáže a demontáže v případě přemístění výrobního zařízení
 • Možnost výměny přenosných přípojek

U konektorů HAN si lze vybrat vhodnou variantu připojení, vložky, kryty a příslušenství.

Připojení Harting Han Vložky Harting Han Kryty Harting Han Příslušenství
– Šroubové

– Zasouvací

– Cage Clamp

– Wrap

– Pájecí

– Osová šroubová koncovka

– Koncovka Rapid

– Koncovka IDC

– Cage Clamp (osové)

– S uzemněním

– Polarita pro správné spojení

– Možnost výměny samčích a samičích vložek v krytech

– Upevňovací šrouby

– Lze je používat s krytkami a kryty, nebo v provedení pro rackové a panelové skříně

 

– Standardní provedení

– Kryty pro náročné prostředí

– Kryty pro jiskrově bezpečné rozvody

– Krytí IP65

– Elektrický spoj s ochranným uzemněním

– Vysoká mechanická odolnost a odolnost proti vibracím díky blokovacím páčkám

Pružné těsnění na uzavíratelných, termoplastických krytech odolných proti nárazům

– Široká nabídka příslušenství pro ochranu a utěsnění kabelů

– Dostupné ochranné krytky

– Variabilní kódování

 

 

 

 

 

 

 

Konektory Harting Han, které zajišťují vysokou odolnost a snadné použití již od roku 1950, jsou nabízeny také ve speciálních provedeních s následujícím označením:

Harting RJ 45

Široký sortiment značky Harting zahrnuje průmyslové konektory, ale i modulové zástrčky a zásuvky pro konektory RJ45, které jsou určené pro připojení ethernetových kabelů. Konektory Harting RJ45 se vyznačují možností přenosu dle kategorie 6 (10 gigabitů) nebo kategorie 5 (ISO / IEC 11 801: 2002 a EN 50173-1). Vybrané typy s šířkou pouhých 14 mm je vhodné použít při vysoké hustotě prvků v rozvodných skříních. U všech kabelových konektorů se používá snadná a rychlá montáž IDC bez použití speciálního vybavení. Díky vysoké odolnosti se tyto výrobky hodí pro nasazení v náročných průmyslových podmínkách. Konektory v provedení IP 67/65 jsou v souladu s normou Drážních zařízení EN 50155. Konektory RJ45 jsou v souladu s normou IEC 60603-7.

Přínosy:

 • Možnost použití v železniční dopravě
 • Vysoká odolnost
 • Kompaktní rozměry
 • Rychlý přenos dat

V současné době je ethernet používán jako standardní rozhraní, a proto jsou automatizační prvky, jako např. ovladače, čidla a výkonné prvky, vybaveny jedním nebo více konektory RJ45. Společnost Harting nabízí příslušné zásuvky a konektory pro rychlé a bezpečné připojování ethernetového kabelu (2párové nebo 4párové) k zařízení. Uživatelé mohou také použít spolehlivé hotové křížené kabely různých délek či konektory RJ45 určené k nasunutí na kabely bez speciálního vybavení.

U konektorů RJ14 používá společnost Harting rychlé zapojování HARAX®, které umožňuje připravit kabely na místě a zároveň splňuje všechny požadavky na bezpečné a odolné spojení v průmyslu.

Konektory řady Harting RJ Industrial® jsou určeny k použití také s ethernetovými konektory používanými v automatizaci (např. PROFINET, Ethernet/IP, POWERLINK a EtherCAT), což umožňuje provést integraci konektorové technologie RJ45 na na úrovni objektů. Harting nabízí různé zásuvky RJ45 k přímé montáži na PCB.

Foto Konektor Harting Rj 45 / Zdroj: www.harting.cz

Harting USB

USB konektory Harting jsou nabízeny v rámci řady har-port. Tyto konektory jsou určeny pro přístup k řídicí jednotce a průmyslovým počítačovým rozhraním zvnějšku, a díky tomu jsou vhodné pro použití v ovládacích skříních a terminálech. Díky kompaktnímu a estetickému provedení představují konektory řady har-port také vhodné řešení pro konferenční stoly nebo vysoce estetické pracovní stanice.

Konektory řady har-port jsou dostupné s následujícím vybavením: 

 • ochranné krytky s krytím IP66/67 a s volitelným materiálovým provedením (průhledná umělá hmota nebo černá pryž)
 • utěsňovací kryty chránící před neautorizovaným přístupem (krytí IP44)
 • krycí záslepky pro nepoužívané porty, M22,5 (krytí IP 66/67)
 • úchyty na štítky pro přesné označení portu

Přínosy:

 • Snadná montáž a jednoduchý design
 • Snadný přístup zvnějšku pomocí USB konektoru, flash disku, klávesnice nebo notebooku
 • Široká nabídka příslušenství ke konektorům Harting řady har-port
 • Možnost volby variant USB 2.0/3.0, typ zásuvky A-A
 • Dostupnost konektorů USB 2.0 A-A a panelu s kabelem 0,5‒5 m

Řada konektorů Harting har-port představuje doplnění spektra nabídky pro ethernetová a USB rozhraní.

Harting D-SUB

Konektory D-Sub

představují průmyslový standard kabelových spojovacích prvků. Díky širokému spektru řešení, které značka Harting nabízí, jsou tyto výrobky použitelné jako univerzální komunikační rozhraní mezi zařízeními. Konektory D-Sub jsou vhodné zejména pro konfiguraci komunikačních a datových rozhraní a představují také standard pro profily fieldbus. Kabelové konektory, které se dají snadno namontovat, mají široké možnosti uplatnění v automatizaci.

Konektory D-Sub jsou v automatizaci rozhraním standardně využívaným pro přenos dat, signálů nebo pro servis a programování. Díky široké škále výrobků, které značka Harting nabízí, je možné nakonfigurovat všechny D-Sub konektory, které se v tomto odvětví standardně používají, jako jsou pólové sběrnice (PROFIBUS, CanOpen a DeviceNet). U konektorů si lze také vybrat provedení s umělohmotnými nebo kovovými kryty s krytím IP20 a IP65/IP67.
Široké spektrum standardních konektorů D-Sub obsahuje:

– provedení s rovnými kontakty (9 až 50 pinů)

hranaté konektory

– provedení pro Spojené státy

U jednotlivých řad jsou použity různé způsoby montáže, jako je zasouvání, pájení, SMC nebo SMT, díky kterým si lze vybrat způsob instalace vyhovující konkrétní aplikaci. Nabídku konektorů doplňuje široká škála krytů a dalšího příslušenství, díky čemuž je zajištěna shoda s požadavky na zabezpečení konektorů a požadavky dle EMC, IP65 / IP67 atp.

Konektory Harting D-SUB s různým počtem pinů:

Společnost Harting Technology patří mezi přední světové dodavatele průmyslové propojovací techniky technologií a specializuje se zejména na konektory.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář