Bez nich již nejde nic: laserové moduly naleznete v nejrůznějších oblastech. Zvláště velká poptávka je po kvalitních optoelektronických produktech a integrovaných řešeních skupiny Picotronic.

Nekonečný je svět světla. A možnosti úspěšné aplikace laserů a optoelektronických produktů jsou právě tak rozmanité. Společnost Picotronic GmbH nabízí různé laserové moduly a integrovaná řešení. Pod značkami Laserfuchs a David jsou k dostání četné (speciální) produkty pro nejrůznější laserové aplikace. Do portfolia patří velké množství laserových modulů – od klasických bodových a liniových laserů přes křížové lasery, poziční lasery, IR lasery a moduly s proměnlivým fokusem až k sortimentu DOE (difrakční optické elementy). Firma Laserfuchs dodává na trh moderní techniku nočního vidění. Žádaný je infračervený LED přísvit. Do sortimentu patří také IR laserové přísvity a příslušenství. Třetí oblast je svět výrobků značky David s dostupnými komponenty pro 3D skenování. Ať se jedná o startovací sadu 3D Scanner, Structured Light 3D Scanner jako SLS-2 nebo SLS-3. Dodávky jsou pro nejrůznější zákazníky z oblasti průmyslu, řemesel, lékařství a výzkumu – jde buď o standardní produkty, nebo o různá individuální speciální řešení.

Ve výrobním průmysluposkytují laserové moduly cenné služby.

řemeslech a obchodunepostradatelné: skenery na laserové bázi pro čtení čárových kódů.

Diagnostika, ošetřování ran či mírnění bolesti: bez laserů si již lékařství nelze představit.

Nenahraditelné: laserové moduly se používají v mnoha dílčích oblastech výzkumu.

Perfektní řešení pro každou aplikaci

Není laser jako laser. Standardní sortiment firmy Picotronic zahrnuje kolem 150 laserových modulů. Díky velkému výběru a zákaznickým řešením na míru má tato skupina produktů připraveno perfektní řešení pro téměř libovolnou aplikaci: bodové, křížové a liniové lasery, expandéry, DOE lasery a optika, modulace, poziční lasery, zdroje, zvláštní tvary a držáky. Liniové lasery negenerují – na rozdíl od známých laserových ukazovátek – pomocí speciální optiky jednotlivý bod ale ostrou linii. Čárové lasery se používají v mnoha oblastech, například 3D skenování, určování polohy, ustavování strojů, světelné závory nebo měření rychlosti.

Speciální optika s akrylovými čočkami

Lasery s různými barvami (červená, zelená, modrá) mají různé fyzikální vlastnosti. Červené lasery se díky vyšší citlivosti v červené a infračervené oblasti vlnového spektra doporučují při zpracování obrazu nebo detekci s digitálními kamerami. Špičkový výrobek je například kvalitní liniový laser LFL650-5-12(9×20)90 značky Laserfuchs. Laserový modul 3 – 12 V DC ve stabilní kovové schránce promítá červený paprsek ve formě přímky s vlnovou délkou 650 nm (optický výkon 5 mW). Pomocí speciální optiky s akrylovými čočkami generuje velmi ostrou linii, tloušťka < 1,2 mm @ 1 m – bez rotujícího polygonálního zrcadla a motorů. Řídicí elektronika a integrovaná optika s akrylovými čočkami jsou umístěny uvnitř kompaktního mosazného pouzdra o rozměrech 9 x 20 cm.

Liniové lasery

Liniový laser se používá například v laserových vodováhách, laserových značkovacích systémech, robotické technice a v oblasti zábavy. Modul laserové třídy 1 (je nutné dodržovat ochranná opatření pro laser!) se tak dá používat na diskotékách nebo při zástavbě nářadí. Funguje bez předřadného odporu a řídicí elektroniky s mnoha zdroji napětí jako jsou síťové zdroje malých přístrojů nebo v palubní síti osobního automobilu s 12 V. Vestavěná ochranná čočka dokonce umožňuje používat modul v prašném prostředí a v tvrdých průmyslových podmínkách.

Excelentní pro měření, umísťování, označování

Ideální pro laserové vodováhy nebo značkovací systémy, pro robotickou techniku, zástavbu nářadí i laserové show: lineární laser LFL650-5-12(9×20)90 značky Laserfuchs.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář