Žádný systém osvětlení neovlivnil v posledních letech techniku a design tak jako LED. Díky nesporným přednostem výrobků jako je malá tvorba tepla, nízká spotřeba energie a dlouhá životnost jsou světlo emitující diody používány v nesčetných oblastech od outdoorové reklamy po osvětlení automobilů. Díky ploché konstrukci mají inženýři a designéři větší volnost při navrhování produktů.

Za své široké spektrum použití vděčí LED svým přesvědčivým technickým vlastnostem. Svítidla lze spínat v extrémně krátkých intervalech a zároveň mají dlouhou dobu životnosti. LED se proto hodí i pro náročné úkoly, např. v signalizační technice. Díky extrémně kompaktní konstrukci a relativně nízké provozní teplotě je snadné integrovat LED do různých povrchů. To přináší nové kreativní možnosti  v interiérovém designu, technice pro budovy a automobily a při tvorbě reklamních prostředků. K tomu se připojují ekologické přednosti, protože LED jsou energeticky velmi efektivní. Ve prospěch LED mluví také široké barevné spektrum. V závislosti na použitém typu je možné ovlivňovat barvy a intenzitu pomocí řídicí techniky. Barva světla se tedy „namíchá“, nebo se napevno určí pomocí povrchové vrstvy pouzdra LED. Zatímco LED první generace vytvářely studené barvy světla, umožňují nové výrobní metody také generování teplých bílých barevných tónů, které lidské oko vnímá jako „žárovkovou bílou“. Kvůli stabilnímu napájení se LED vždy kombinují s elektronickým předřadníkem, resp. LED budičem. V průmyslové oblasti nabízí Würth Elektronik flexibilní a výkonné LED produkty pro různé oblasti nasazení.

LED Typ 3014: Optimální pro všechny ovládací panely

Díky pouzdru vyhovujícímu průmyslovým normám se PLCC-LED hodí do všech běžných patic 3014, a proto je její použití extrémně flexibilní. Rychlá doba spínání umožňuje nasazení v kontrolních světlech a zobrazovacích tabulích. Navíc je tento druh LED předurčen pro využití v systémech osvětlení pro průmysl, řemeslo a obchod. Malá spotřeba proudu je právě tak přesvědčivá jako široký úhel svitu a kompatibilita s SMT. Barevné modely LED udivují svým vysokým indexem podání barev. Ten vyjadřuje kvalitu generované barvy. LED Typ 3014 je k dispozici v různých barevných teplotách. Program zahrnuje barvy červánková, teplá bílá, měsíční světlo, bílé denní světlo, studená bílá.

LED Typ 3022: Profík pro zábavu

LED 3022 se hodí pro nejrůznější druhy osvětlení od světelné dekorace přes LED osvětlovací systémy a světelné řetězy až po použití jako LED podsvícení v oblasti spotřební elektroniky. Typické technické charakteristiky – rychlá spínací doba a žádné IR emise. Přesvědčivé jsou navíc vlastnosti produktu jako kvalitní podání barev, široký úhel svitu a vhodnost pro všechny běžné SMT. LED je k dispozici v barvách červánková, teplá bílá, měsíční světlo, bílé denní světlo, studená bílá.

LED Typ 5630: Expert na prostor

Tento typ LED byl vyvinut především pro nasazení v LED zářivkách, LED žárovkách a stropních svítidlech. Tomu odpovídá široká oblast použití – od vnitřního osvětlení přes venkovní aplikace až po průmyslové prostředí. Vysoký výkon a vysoký index podávání barev jsou předpokladem pro využití jako stropní osvětlení. K tomu se připojují přesvědčivé produktové přednosti jako nulové IR emise, široký úhel svitu a kompatibilita s SMT. Univerzální LED Typ 5630 je k dostání v barvách červánková, teplá bílá, měsíční světlo, bílé denní světlo, studená bílá.

LED Typ 3535: Bodové světlo v nejlepší kondici

Plný výkon pro osvětlení ulic, reflektory, stropní osvětlení, vnitřní osvětlení slibuje LED Typ 3535 se svými vysoce výkonnými diodami. Vedle osvětlení ploch a budov se typ 3535 hodí také pro různé produktové aplikace od kapesní svítilny až po signální a zobrazovací tabule. Vysoká zářivost a minimální rozptýlení světla jsou specifické vlastnosti produktu. Tento typ svítidla pracuje bez IR emisí a je k dispozici v barvách  červánková, teplá bílá, měsíční světlo, bílé denní světlo, studená bílá.

MagI³C-LDHM: Chytře kontrolováno

Perfektní partner pro řízení až 16 LED je Magl³C-LDHM. LED budič umožňuje nastavitelné LED proudy až 450 mA a má extrémně rychlý regulační obvod (256 PMW kroků při 240 MHz). Produkt podporuje vstupní napětí od 4,5 do 60 V při konstantní přenosové frekvenci 800 MHz. Integrovaná funkce opakovaného startu při přetížení, přepětí nebo přehřátí chrání připojené LED. Díky možnosti paralelního zapojení může být LED budič použit také pro práci s velkými proudy. Řídicí modul se hodí pro provoz vnitřního a vnějšího osvětlení i pro aplikace v průmyslu a řemeslech (např. prostory s vysokými stropy a osvětlení pro nízké stropy). A díky účinnosti 95 % je Magl³C-LDHM navíc také extrémně energeticky efektivní.

Led
Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

2 komentáře

Napsat komentář