Větší komfort, vyšší bezpečnost a vylepšená energetická efektivnost

Pomocí mediola® AIO GATEWAY a aplikace IQONTROL lze prostředí domova či kanceláře proměnit obratem ruky a bez kabelů na centrálně řízený Smart Home.

S malým IP přístrojem mediola® AIO GATEWAY ve spojení s chytrým telefonem, tabletem, PC či notebookem pohodlně z jednoho místa ovládáte přístroje s infračerveným ovládáním jako je TV, hifi, atd. a také domácí techniku s bezdrátovým ovládáním, jako např. osvětlení, rolety, topení atd. Opravdu smart se systém stává při použití senzorů ve spojení s jednoduchými automatizačními funkcemi jako OneTouch, řízení podle času či události, astro režim nebo integrovaná služba zasílání oznámení. Díky mediola® AIO GATEWAY si také zajistíte větší bezpečnost a navíc můžete přístroje a spotřebiče energeticky efektivně řídit.

Jak funguje mediola®?

Mediola® je komfortní a flexibilní řídicí a automatizační systém pro váš domov či kancelář. Se systémem mediola® kontrolujete a řídíte téměř všechno – od TV, Hifi soupravy nebo multimediálního systému až k senzorice a domácí technice. A všechno to jednoduše funguje díky bezplatné aplikaci IQONTROL také když jste mimo domov či kancelář. Jako řídicí jednotky přitom slouží vaše stávající přístroje iPhone, iPad & Android i Windows Phone 8.

Mediola® řídí doma a v kanceláři vaše přístroje s rádiovým a infračerveným ovládáním

Mediola® AIO GATEWAY zajistí, aby všechny přístroje s konvenčním infračerveným nebo rádiovým dálkovým ovládáním bylo možné ovládat pomocí aplikace. Inteligentní konvertor IP podporuje všechny infračervené přístroje a komunikuje s více než 350 rádiem řízenými komponentami. Mediola® AIO GATEWAY se jednoduše připojí k WLAN routeru a převádí přijímané řídicí IP příkazy z chytrých telefonů a tabletů na rádiové a infračervené signály. A v opačném směru přijímá Gateway stavová hlášení pro vizualizaci provozního stavu přístrojů, signály senzorů (např. pohybových a kouřových čidel) a iniciuje uživatelsky definovaná makra resp. automatizované funkce a pomocí integrované funkce vysílá oznámení do vašich mobilních přístrojů. Pomocí mediola® AIO GATEWAY můžete řídit množství rádiových komponent různých výrobců. To má pro vás tu velkou přednost, že si např. při výběru výrobců rádiových komponent můžete vybrat toho nejvýhodnějšího. Se systémem mediola® nebudete závislý „pouze“ na jednom výrobci a ušetříte svůj rozpočet: mediola® AIO GATEWAY dokáže řídit všechny přístroje s infračerveným ovládáním a více než 350 rádiově řízených komponent. Krom toho přístroj disponuje funkcí učení, s jejíž pomocí se lze naučit téměř libovolné IR přístroje.

Dík systému mediola® – velký výběr kompatibilních rádiových komponent a výrobců

Mediola® IQONTROL a mediola® AIO GATEWAY jsou základem vašeho systému mediola Smart Home. Pro řízení a automatizaci vaší domácí techniky potřebujete navíc různé rádiové komponenty. Jedinečný na výrobcích nezávislý přístup mediola® vám poskytne možnost obrovského výběru kompatibilních komponent předních výrobců. Pro získání celkového přehledu všech komponent a výrobců kompatibilních se systémem mediola je nejlepší využít vyhledávací nástroj mediola® Online Recherche Tool: kompletní seznam bezdrátových komponent kompatibilních s IQONTROL a AIO GATEWAY. V tomto seznamu také zjistíte, zda jsou příslušné komponenty podporovány v rámci základní bezplatné verze aplikace nebo zda je uvnitř aplikace k dispozici volitelné placené rozšíření.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář