Nářadí a dílna. Toto nářadí patří do špičkově vybavené dílny. Objevte v rádci řadu užitečných tipů a informací k velkému výběru nářadí pro domácí i profesionální dílny. Zjistěte více k tématu vybavení dílny, získejte informace o jednotlivých druzích a modelech nářadí a přečtěte si odpovědi na nejčastěji kladené otázky. 

Nářadí pro domácí dílnu

Ať už jste kutil, začátečník nebo mistr, dobře vybavená dílna má při realizaci každého projektu cenu zlata. Při použití vhodného nářadí nebo praktických čisticích a pracovních prostředků není práce jenom lehčí, ale přináší i větší potěšení. V závislosti na zálibách může sahat potřebné vybavení nářadím od dobře uspořádaného kufříku až po špičkově vybavenou dílnu se stavebními stroji a elektrickým nářadím. K odborně vybavené dílně pak patří i praktický pracovní oděv a další příslušenství zajišťující ochranu zdraví při práci. Vedle ručního nářadí, strojů, zahradnického náčiní apod. naleznou domácí kutilové i profesionálové v on-line obchodě Conrad i montážní a upevňovací materiál a systémy pro uložení nářadí.

Jaké nářadí a jaké dílenské vybavení existuje?

Ruční nářadí

Od šroubováků přes kladiva až po ruční vrtačky, kapesní nože a dobře uspořádané sady malého nářadí – řemeslníci naleznou v on-line shopu Conrad rozsáhlý sortiment

Elektrické nářadí

Akumulátorové vrtačky a šroubováky, frézky a hoblíky, ale i tavné pistole a elektrické pily patří k ohromné nabídce elektrického nářadí, stejně jako vhodné příslušenství (vrtáky, brusné prostředky, akumulátory atd.). Kutilové zde naleznou mimo jiné i brusky, svářečky, úhlové brusky, sponkovačky a multifunkční nářadí

Zahradní technika

Hobby zahrádkáři naleznou v obchodě Conrad vše pro svou zahradu, ať už se jedná o péči o stromy a keře nebo o vše ostatní. Od klasiky jako jsou travní sekačky a fukary na listí přes ruční zahradnické náčiní, vybavení pro zimní zahrady a rozprašovače až po zavlažovací systémy je zde k nalezení vše, co potěší srdce zahrádkáře.

Upevnění a montáž

Dobrá dílna se vyznačuje především přehledností a velkými úložnými prostory. Pomocí rozsáhlého příslušenství pro upevnění a montáž v obchodě Conrad zajistíte ve své dílně pořádek. Do této kategorie spadají jak hmoždinky a kování, tak i nýty, vruty, kolíky, šrouby a matice, kromě toho ale i pojezdová kolečka pro mobilní regály a podobné užitečné drobné díly.

Pracovní oděv a ochrana zdraví při práci

U firmy Conrad naleznete kompletní nabídku pracovních oděvů od blůz přes rukavice a zástěry až po pracovní kalhoty a bezpečnostní obuv. Přirozeně patří do tohoto rozsáhlého sortimentu i ochranné přilby a další ochranné prostředky: mezi nimi prostředky pro ochranu očí, obličeje, sluchu, kolen i kůže

Měřidla a měřicí přístroje

Kdo chce něco vědět přesně, potřebuje vhodné měřicí přístroje. V obchodě Conrad naleznete nejen běžné svinovací metry, posuvná měřítka a vodováhy, ale samozřejmě i speciální prostředky jako jsou úhloměry, ultrazvukové měřiče vzdáleností a lokalizační přístroje, úchylkoměry a kompasy, nivelační přístroje a mikroskopy s příslušenstvím

Pájecí technika

Praktická a moderní pájecí technika umožňuje přesnou práci. Vedle páječek a rozsáhlé nabídky příslušenství pro pájení dostanete v obchodě Conrad i pájecí pera a příslušenství pro plynové pájení

Lepidla a lepicí pásky

Ideální pro zafixování a opravy: lepicí pásky, lepidla, ale i suché zipy a speciální stavební chemie zajistí potřebnou soudržnost.

Ošetřování a čištění

Sem spadají nejrůznější prostředky pro ošetřování různých materiálů, vedle toho ale i nářadí pro čištění budov, jako jsou vysokotlaké čističe, vysavače pro suché i mokré vysávání nebo zametací stroje

Dílenské potřeby

Často zapomínáme na zřejmé věci, u firmy Conrad se vám to však nestane: praktické pomůcky jako jsou kabelové bubny, žebříky a lešení nebo i koše na odpad patří do dílny stejně jako nářadí samotné.

Úložné systémy

Conrad vám nabízí vedle prostorově úsporných úložných systémů, jako jsou schránky a kufříky na nářadí i prostorné skříňky. Mobilní opasky a brašny na nářadí, robustní přepravní boxy i praktické lišty pro zavěšení nářadí – i to zde samozřejmě naleznete.

Na co je nutno pamatovat při koupi nářadí a dílenského vybavení?

  • haptika – drží se dobře v ruce
  • kvalita – testováno a označeno
  • kompatibilita s již vlastněnými přístroji
  • oblast použití: použití pro osobní potřebu nebo podnikání
  • výkonnost a četnost používání

Náš praktický tip:

Dobrým tipem pro domácí kutily, kteří sledují i cenu, je nová generace akumulátorového nářadí Power X-Change firmy Einhell: protože pro pohon všech přístrojů Power X-Change v dílně i na zahradě vám bude stačit jeden akumulátor. Tak ušetříte nejenom náklady, ale i místo v dílně. Nejmodernější technologie zaručuje dlouhou životnost a umožňuje pohodlné vrtání bez překážejícího kabelu a s vyšší bezpečností. Navíc se i chováte šetrně k životnímu prostředí, protože omezíte počet používaných akumulátorů! K akumulátorovému nářadí firmy Einhell patří vedle vrtaček i šroubováky, přímočaré pily, ruční frézky, univerzální pily a vysavače listí.

Vhodný kufr na nářadí pro domácí dílnu

Při výběru správné schránky na nářadí dbejte nejenom na úložný prostor, ale i na její konstrukci a materiál: plastové schránky se mohou působením uloženého nářadí – například kladiv a šroubováků – rychle zdeformovat nebo poškodit. Zvolte proto robustnější materiál. Spony a suché zipy zajišťují spolehlivé upevnění a je možné je opakovaně otevírat a zavírat. O perfektním kufru na nářadí nerozhoduje jen design, musí být i stabilní, praktická, s dostatečně velkým úložným prostorem a musí vydržet věčně.

Ideální základní vybavení domácí dílny

K absolutně základnímu vybavení každého kutila patří kladivo, šroubováky, pilky, kleště a klíče na šrouby. I s takto malým rozsahem nářadí je již možné zvládnout většinu domácích řemeslných prací. Vedle toho je nutno zvážit i pořízení svěráku, akumulátorového šroubováku, vodováhy nebo špachtle – v závislosti na obvykle prováděných pracích. Přirozeně neuškodí ani určitý sortiment šroubů, hřebíků, hmoždinek, matic a lepidel. Základ každé dílny tvoří vedle ručního nářadí i prostor, který je potřebný pro realizaci projektů, například prostorný pracovní stůl, a dostatek úložných prostorů.

FAQ: nejčastější dotazy k nářadí a dílně

Má smysl kupovat sady nářadí?

Cenově výhodné sedy nářadí lákají ke koupi, ale často obsahují i nářadí, které pak nebude nikdy využito. Proto se doporučuje kupovat pouze takové nářadí, které člověk skutečně právě potřebuje, a tak časem vytvořit vlastní soubor užitečných a užívaných předmětů. Kdo by si však přesto raději chtěl pořídit sadu, měl by dbát především na kvalitu

Čím se vyznačuje dobrý šroubovák?

Dobrý šroubovák obstojí ve zkoušce ohybem: pokud s ním například otevřete plechovku barvy, nesmí se ohnout jeho dřík. Kromě toho by měl být hrot šroubováku (čepel) magnetický a kalený. Plastová rukojeť by měla dobře padnout do ruky a měla by být vybavena například doplňkovými gumovými plochami, aby bylo zajištěno její dobré držení i mokrýma rukama.

Jak je u nářadí označována vyzkoušená kvalita?

Zkušební značky, jako je značka GS „Geprüfte Sicherheit (vyzkoušená bezpečnost)“, značka CE nebo certifikát instituce TÜV nebo Dekra informují o tom, že se jedná o kvalitní nářadí. Manipulace s nářadím renomovaných výrobců je často bezpečnější, kromě toho bývá zajištěn i lepší servis.

 

Shrnutí: jak vyberete vhodné nářadí pro svou dílnu

Čeká na vás specifický konstrukční projekt? Nejdříve si promyslete, jaké nářadí budete pro jeho realizaci potřebovat – na tomto základě pak můžete vytvořit strukturovaný seznam pro nákup. Při výběru nářadí se sami sebe ptejte, jak často ho budete používat i v budoucnu a jak výkonné by mělo být. Nebo si právě zařizujete vlastní dílnu a hledáte vhodný mobiliář pro svůj zamilovaný prostor? Myslete především na dostatečné úložné prostory, abyste měli dostatek místa i na nářadí, které si pořídíte později. Hledáte vhodné příslušenství pro již vlastněné nářadí? V on-line obchodu Conrad se vám po kliknutí na nářadí hned zobrazí vhodné související zboží.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář