Společnost Fluke se specializuje na navrhování a výrobu přenosných a praktických diagnostických přístrojů. Představujeme vám dvoupólovou zkoušečku napětí Fluke T150, klešťový měřič elektrického proudu Fluke 376 FC vybavený pružnou sondou iFlex a odolnou inspekční kameru DS701 a DS703 FC pro průmyslové použití.

Dvoupólová zkoušečka napětí Fluke T150

Zkoušečka napětí Fluke T150 je odolná dvoupólová zkoušečka napětí a průchodnosti obvodu. Je ideální pro každého elektrikáře a technika, který pracuje v budovách a průmyslových prostorách. Informace o měření jsou uváděny čtyřmi způsoby. Naměřené hodnoty střídavého napětí AC a stejnosměrného napětí DC jsou znázorňovány pomocí LED diod, na podsvíceném LCD displeji jsou znázorňovány hodnoty napětí a odporu do 0,2 kΩ. Průchodnost obvodu je signalizována akusticky nebo vibrací.

Odolný kryt

Zkoušečka napětí T150 se vyznačuje velice odolnou konstrukcí. Vysoce kvalitní kryt, silnější kabel s ukazatelem opotřebení a tvrdým ochranným krytem sondy zajišťují spolehlivý provoz zařízení po dlouhou dobu. Výsledky měření jsou zobrazeny okamžitě na podsvíceném displeji a tlačítka umožňují obsluhu dokonce i v rukavicích.

Technické parametry dvoupólové zkoušečky napětí Fluke T150:
 • Podsvícený digitální LCD displej
 • Vizuální a akustický ukazatel průchodnosti obvodu
 • Ukazatel polarity
 • Měření odporu
 • Ukazatel směru otáčení
 • Zobrazuje napětí dokonce i při vybité baterii
 • Baterka pro práci ve tmě

Ukazatel opotřebení měřicích vodičů

Klešťový měřič elektrického proudu Fluke 376 FC

Klešťový měřič elektrického proudu Fluke 376 FC měří skutečnou efektivní hodnotu a napětí střídavého i stejnosměrného elektrického proudu, jakož i spouštěcí napětí a odpor. Měřič navíc umožňuje měření frekvence a stejnosměrného proudu. Integrovaný nízkoprůchodový filtr a vyvinutá metoda zpracování signálu umožňuje stabilní měření i v silně narušených elektrických prostředích.

Patentovaná technologie měření proudu odfiltruje šum a zaznamenává spouštěcí proud motoru.

Ergonomický tvar

Tvar zařízení umožňuje pohodlnou manipulaci a ovládání dokonce i v hrubých ochranných rukavicích. Tlačítko HOLD, které slouží k zastavení výsledku měření na displeji, je umístěno na boku krytu tak, aby bylo snáze přístupné při ovládání jednou rukou.

Přenos dat

Měřič umožňuje bezdrátový přenos výsledků měření do smartphonu pomocí aplikace Fluke Connect Measurements. Toto řešení umožňuje vytvářet a odesílat zprávy přímo z pracoviště týmu techniků, a to bez ohledu na vzdálenost, která je od sebe dělí. Navíc je možné ukládat data do cloudu.

Sonda iFlex

Model 376 je vybaven proudovou sondou iFlex, která zvyšuje rozsah měření střídavého proudu AC až na 2500 A. Flexibilní sonda poskytuje lepší přístup k měřeným vodičům, včetně vodičů s netypickým tvarem. Kleště iFlex jsou k elektroměru připojeny 1,8 m dlouhým kabelem, který umožňuje odečet elektroměru z místa měření a čtení výsledků.

Technické parametry klešťového měřiče Fluke 376:
 • Flexibilní proudová sonda iFlex zvyšující rozsah měření střídavého proudu AC až na 2500 A
 • Měření frekvence až do 500 Hz sondou iFlex ™
 • Velký podsvícený displej
 • Ergonomický tvar měřiče
 • Bezdrátové odesílání výsledků pomocí aplikace Fluke Connect
 • Patentovaná technologie měření proudu odfiltrovává šum a zaznamenává spouštěcí proud motoru
 • Integrovaný nízkoprůchodový filtr a inovativní způsob zpracování signálu pro použití v elektrickém prostředí
 • Měkké pouzdro

Nové inspekční kamery Fluke

Inspekční kamery s rozlišením 1200 x 720 (model DS703 FC) a 800 x 600 (model DS701) vybavené sondou s čelním a bočním zorným polem umožňují provést přesnou diagnostiku na těžko přístupných místech. Vysoké rozlišení, digitální zoom a nastavitelné LED osvětlení zaručují vysokou kvalitu obrazu. Ideální pro vyhledávání a odstraňování poruch zařízení, diagnostiku budov a v oblasti dopravy.

Řízení

LCD displej s úhlopříčkou 7′ umožňuje provést přesnou diagnostiku. Speciální technologie Up is Up™ otočí displej tak, aby obraz mohl být pohodlně zobrazen bez ohledu na polohu sondy. Provoz při slabém osvětlení umožňuje podsvícený displej. Pomocí tlačítek lze měnit parametry a funkci inspekční kamery. Model DS703 FC je vybaven dotykovým displejem pro rychlý přístup k nastavení.

Fluke Connect

Endoskopy ukládají snímky a filmy do interní paměti nebo na USB. Kamera DS703 FC je vybavena systémem Fluke Connect, který umožňuje ukládat a sdílet snímky přímo z kontrolní kamery do smartphonu nebo do počítače. Aplikace Fluke Connect je kompatibilní se zařízeními s operačními systémy Apple a Android.

Příslušenství pro inspekční kamery Fluke

Na velkoobchod.conrad.cz jsou k dispozici speciální sondy pro inspekční kamery DS701 a DS703 FC, které jsou v závislosti na velikosti a konstrukci navrženy pro práci v různých prostředích:

 • sonda o průměru 3,8 mm a délce 1 m (letectví, průmysl)
 • sonda o průměru 5,5 mm a délce 1 m s dvojitou kamerou (průmysl, doprava a výroba)
 • sonda o průměru 8,5 mm a délce 1 m s UV kamerou s čelním zorným polem (dopravní průmysl, ropný a plynárenský průmysl, energetika)
 • sondy o průměru 8,5 mm a délce 1,2 m se dvěma fotoaparáty (lehký průmysl, energetika, testování těžkých strojů)
 • sonda o průměru 8,5 mm a délce 3 m s dvojitou kamerou (lehký průmysl, energetika, testování těžkých strojů)
 • sonda o průměru 9 mm a délce 20 mm navinutá na bubnu (vodovodní a kanalizační instalace, inspekce systémů HVAC)
  Fluke DS701 Fluke DS703 FC
Rozlišení 800 x 600 1200 x 720
Obrazový formát JPG JPG
Formát nahrávaného videa AVI AVI
Digitální zoom 8x 8x
Zorné pole 68° 68°
Rozlišení videa standardní 720 pixelů
Otáčení 180° 180°
Dotykový displej ne ano
Rozměry displeje 7 palců 7 palců
Frekvence obnovení 30 Hz 30 Hz
Technologie Up is Up™ ano ano
Fluke Connect ne ano
Přenos dat USB USB a microHDMI
Vnitřní paměť 6 GB 6 GB
Odolnost proti pádu z 2 metrů z 2 metrů

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář