Detektory vzduchových bublin BE-A jsou určené speciálně pro laboratorní automatizaci. Rychlá a spolehlivá detekce kapalin a vzduchových bublin při automatickém dávkování.

Snímače byly vyvinuty speciálně pro laboratorní automatizaci. Během automatického dávkování kapalin spolehlivě detekují výskyt vzduchových bublin nebo kapaliny jako takové, kromě toho je lze použít i pro detekci a monitorování hladiny.

Automatizované procesy jsou nezbytné k tomu, aby umožnily spolehlivé, opakovatelné a nákladově efektivní rutinní úkoly v laboratořích. Řada optických snímačů BE-A společnosti Panasonic významně přispívá k neustále se rozvíjející automatizaci laboratoří. Dokáží rychle a spolehlivě detekovat přítomnost kapalin i vzduchových bublin.

říká Holger Morgenstern, vedoucí produktové skupiny strategických značek společnosti Conrad Business Supplies. 

Optické senzory lze snadno namontovat (nezávisle na jejich poloze) a mohou být opatřeny plastovými trubičkami o vnějším Ø 2, 3 nebo 4 mm. Trubičky se do snímače zasouvají v jediném jednoduchém kroku (viz foto).

Speciální čočka umožňuje vysoce spolehlivou detekci vzduchových bublin nebo vzduchových mezer již od rozměru rozměru 0,8 mm. Velmi rychlé analytické procesy zajistí velmi krátká doba odezvy 20 μs.

Nové optické snímače průtoku jsou vybaveny integrovaným zesilovačem pro okamžité uvedení do provozu. Přítomnost kapaliny uvnitř zkosené trubičky je indikována oranžovou LED.

Základní parametry

Velmi malé rozměry – přibližně 20 mm (d) x 15,5 mm (š) x 16,5 mm (v), díky čemuž lze uskladnit několik senzorů vedle sebe v úzkých prostorách a ušetřit tak prostor v laboratoři

Stupeň krytí IP40. Pracovní napětí 5 – 24 V DC. Rozsah provozních teplot -25 až 55 °C.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář