V dnešní době bychom nejraději sbírali informace o všem – kolik kroků jsme ušli, kolik času trávíme na sociálních sítích, jak moc tekutin do sebe přes odpoledne dostaneme atd., tak proč si do repertoáru nepřidat, jestli nám někdo tajně neleze do kanceláře, zatímco jsme pryč, nebo  zda se nám nehýbalo s batohem apod.

Model Discovery se může chlubit 6 senzory a to akcelerometrem, senzorem magnetické indukce, senzorem teploty a vlhkosti vzduchu, světelným čidlem, magnetickým spínačem, dále zde najdete jediná tlačítka a micro USB konektor. O napájení se stará nabíjecí 250 mAh akumulátor, udává se, že při jedné poslané informaci za hodinu by měla baterie vydržet až tři měsíce na jedno nabití.

O přenos dat ze zařízení se stará mobilní síť Sigfox, kterou můžete s koupí Sens’it využívat bez jakýchkoliv poplatků, jste jen limitovaní 8 zprávami (odeslanými informacemi) za hodinu. V Evropě Sigfox operuje pomocí rozhlasového pásma ISM na frekvenci 868 MHz, díky signálu s dlouhým dosahem tak bez problému prochází skrz zdi. Na vyzařování signálu je potřeba jen velice málo energie.

Co se týče ovládání celého zařízení, tak k tomu slouží pouze jediné tlačítko s RGB podsvícením. Čtení přiloženého krátkého návodu se nejspíš nevyhnete, přiznám se, že jsem byl ze začátku z ovládání úplně ztracený. Je zde sice 5 snímacích módů, ale nelze aktivovat 2 módy najednou, což může být pro někoho zásadním nedostatkem. 

Snímané hodnoty se dále přenáší do internetové nebo mobilní aplikace Sens’it. Zde si můžete nastavit notifikace při překročení určitých hodnot, nebo jestli chcete zasílat informace pravidelně každou hodinu. Notifikace vám mohou být zasílány v podobě emailu, SMS zprávy, HTTP POST requestu nebo, pokud si nainstalujete aplikaci na mobilní telefon, ve formě klasické notifikace přímo z aplikace. Z dat vám pak sama aplikace vytvoří různé poutavé grafy.

Funkce

Sledování teploty a vlhkosti vzduchu

Měření okolního jasu

Změna magnetického pole

Po připevnění ke dveřím funguje jako senzor otevření/zavření dveří

Monitorování vibrací

Fotogalerie

Autor

K práci v Conradu jsem se dostal díky své zálibě v elektronice. Nejraději experimentuji s mikrokontroléry, jako je například Arduino, ale rád vytáhnu i pájku na jednodušší obvody.

Napsat komentář