Přehled testovaných produktů

Mini solární elektrárna VOLTCRAFT

Měnič napětí série MSW VOLTCRAFT MSW

Monokrystalický solární panel

Solární regulátor nabíjení Steca

Solární akumulátor Vision Akkus FM-Serie

Můstkové vedení Phaesun

Jmenuji se Tomáš Krásenský a přeji vám krásný den. Protože čím krásnější počasí bude, tím vyšší výkon vám vaše fotovoltaická minielektrárna poskytne. Platí totiž, čím více slunečního svitu, tím více energie solární panel dodá.

Můžete využít buď stavebnice s danými parametry jednotlivých komponentů, nebo si udělat vlastní sestavu. Otestoval jsem pro vas obě varianty – sadu za výhodnou cenu, ale také sadu sestavenou z nejvýkonnějších komponentů, na kterých jsem nešetřil. Záleží především na tom, co chcete s fotovoltaickou elektrárnou napájet.

V první řadě je nutné si uvědomit, že výstup z fotovoltaického panelu nemůžete použít přímo, ale prostřednictvím regulátoru a akumulátoru. Akumulátor je v celém systému velmi důležitý, protože se do něj ukládají přebytky energie ze slunečných dnů, které pak můžete využít třeba v noci ke svícení nebo je spotřebovat ve dnech, kdy slunce nesvítí a panel vyrábí elektřiny málo.

Autor

Hobbymaster

4 komentáře

 1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat na minisolární elektrárnu:
  Mini solární elektrárna s panelem Phaesun Energy Generation Kit Solar Rise Nine 1.0 600299, 10 Wp, vč. akumulátoru, vč. kabelu, vč. nabíjecího regulátoru za necelých 6000 Kč. Vydrží akumulátor i mráz? Bude v suchu, ale zima bude stejná jako venku. Mám na mysli českou zimu 250m.n.m. Chtěl bych ji umísti na chatě?
  Díky
  S pozdravem
  Jiří Cakl

  • Dobrý den,
   ano, akumulátor mráz vydrží jen jeho nominální napětí půjde výrazně dolu. tj. i kapacita. Prakticky bude mít podobné vlastnosti jako autobaterie.

 2. Dobrý den. Chtěl bych se zeptat co se stane se systémem pokud je akumulátor plně nabitý a žádný spotřebič není zapojen? Nedojde vlivem přebytku energie k poškození některé komponenty? Děkuji.

Napsat komentář