Od robotických rukou přes Raspberry Pi až po robotické pavouky: v rámci festivalu Maker Faire v Berlíně se zrodila atraktivní nová značka pro tvůrce a vývojáře.

Již čtvrtým rokem po sobě se na festivalu Maker Faire Berlín v Německu setkali tvůrci, renomovaní technologičtí odborníci, vývojáři, vynálezci a kreativní myslitelé. Michael Schlagenhaufer, vrchní ředitel pro korporátní nákup v rámci divize vlastních značek společnosti Conrad, popsal tuto akci jako ideální příležitost pro uvedení nové značky MAKERFACTORY, která je nyní exkluzivní součástí portfolia společnosti Conrad.

maker-factory

Těší nás, že jsme v rámci této akce mohli novou značku MAKERFACTORY a její myšlenky i cíle představit přímo našim cílovým skupinám.

Podotýká Michael Schlagenhaufer. Výrobky značky MAKERFACTORY jsou zaměřeny na všechny tvůrce, amatérské nadšence, vynálezce i techniky působící na školách a univerzitách nebo v odděleních výzkumu a vývoje v rámci nejrůznějších firem. Zaujmou ale i nezávislé specialisty v tvůrčích centrech (tzv. maker spaces a hack spaces) či digitálních dílnách – tzv. fab labech. Ocení je začátečníci i profesionálové, kteří v nich mohou získat cennou podporu pro své novátorské technologické projekty.

Značka, která rozumí svým uživatelům

Značka  MAKERFACTORY pokrývá široké spektrum výrobků od různých součástek, modulů shield, příslušenství a sad pro jednodeskové počítače až po výukové sady a komplexní robotiku. Patří mezi ně i výrobky vyvinuté v technologickém centru společnosti Conrad (CTC). Při vytváření nové značky hrálo ústřední roli zaměření na potřeby příslušných cílových skupin. 

Naším cílem bylo stvořit značku, která rozumí svým uživatelům. Například pro oblast vzdělávání připravujeme adekvátně zaměřený obsah a výrobky jsou orientovány na předměty zahrnuté v učebních plánech škol a dalších institucí.

Vysvětlil Daniel Infanger, viceprezident mezinárodního B2C obchodu ve společnosti Conrad International a expert na segment tzv. makerů.

Značka MAKERFACTORY motivuje uživatele nejen bohatou škálou výrobků, ale i pomocí soutěží. Například v rámci výzvy MAKERFACTORY Challenge 2018, která rovněž proběhla na berlínském festivalu Maker Faire, se mohlo šest kreativních týmů utkat o vybavení v hodnotě 10 000 eur pro své tvůrčí prostory. Odborná porota udělí cenu vítěznému projektu 15. září na festivalu Maker Faire v Hannoveru.

maker-factory

Cílem soutěže MAKERFACTORY Challenge 2018 jsou kreativní řešení.

Značka MAKERFACTORY nabízí široké spektrum výrobků pro tvůrce, vzdělavatele i vývojáře

Robotický pavouk

Robotický pavouk, minipočítač Raspberry Pi jako výuková sada do školních tříd a robotická ruka.

Promo značky MAKERFACTORY:

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář