Horkovzdušnou pistoli využijete všude tam, kde potřebujete pracovat s teplým vzduchem – obvyklým určením tohoto nástroje je odstraňování starých nátěrů. Široký rozsah regulace teploty horkovzdušné pistole Toolcraft, zásadně rozšiřuje možnosti jejího využití. Můžete s ní tvarovat a svářet plasty, vysoušet lakované plochy nebo třeba smršťovat kabelové koncovky.

Horkovzdušná pistole pracuje na stejném principu jako obyčejný fén. Její součástí je tedy motor s ventilátorem a topné těleso. Na rozdíl od fénu je ale topné těleso daleko výkonnější, a naopak proud vzduchu je menší. Díky tomu je možné vzduch ohřát i na více než 600 °C. Horkovzdušnou pistoli vyžijete k celé řadě různých činností v dílně – prostě všude, kde potřebujete konstantní proud teplého nebo hodně horkého vzduchu.

Široký rozsah teplot a průtoků vzduchu

Nejvíce se horkovzdušná pistole bude hodit na odstraňování starých nátěrů a laků například při renovaci nábytku nebo starých oken či dveří. Díky působení teplého vzduchu totiž barva dobře změkne a je možné ji dobře seškrábnout špachtlí. Na rozdíl od různých nástrojů s hořákem, ale při správném nastavení elektrické horkovzdušné pistole, nehrozí poškození podkladu. Pomocí horkovzdušné pistole můžete také vysoušet menší předměty a plochy, tvarovat termoplastické materiály nebo třeba uvolňovat utažené matice. Možností použití je celá řada.

Výstupní teplota stačí i na tavení měkkých i tvrdých pájek. Tvrdé pájení měděných trubek není problém, ale na klempířské práce, jako je třeba pájení okapů, bych raději volil klasickou plynovou letlampu. Při nastavení nejvyšší teploty by také mělo být možné zapalovat dřevěné uhlí v grilu.

Výhodou horkovzdušné pistole Toolcraft je široký rozsah regulace teplot. Nabízí tři pracovní režimy – studený vzduch, teplý vzduch s regulovatelným proudem a teplý vzduch s ventilátorem puštěným naplno. Teploty i průtok vzduchu se regulují pomocí tlačítek okolo displeje na zadní straně. Na displeji pak najdete údaj o teplotě vzduchu a indikátor intenzity průtoku vzduchu. Teplotu lze regulovat v rozsahu od 50 do 630 °C a průtok vzduchu pak v rozmezí 200 – 550 l/min. Výkon pistole je 2000 W.

Větší nástroj s dobrou ergonomií

Pistole Toolcraft patří spíš k větším zařízením svého druhu, je však lehká a dobře sedí v ruce. Díky tomu ji můžete dobře držet i ve slabší ruce a druhou ruku pak máte volnou pro další nástroje – špachtli, škrabky atd. Velkou výhodou je možnost položit pistoli nastojato na zadní stranu (jsou zde gumové výstupky) a dobře ji pak vzít, aniž byste se dostali do kontaktu s horkými částmi. Osobně ale pistoli raději pokládám naležato s tím, že před položením krátce pustím studený vzduch, aby se tryska ochladila.

Tlačítka na ovládání teploty a proudu vzduchu mají příjemný jistý stisk a nebudete s nimi mít problémy ani v rukavicích. Rukojeť je docela silná, což ocení hlavně uživatelé s většíma rukama. Obecně je dobré mít při práci s horkovzdušnou pistolí na paměti, že teplota vyfukovaného vzduchu poměrně rychle klesá se vzdáleností od trysky. Pozor také na různé hořlavé a na teplo citlivé  předměty v blízkosti pracovní plochy. Pistole Toolcraft je dodávána v kufru, součástí balení je několik různě tvarovaných trysek a nástroj (škrabka) na odstraňování starého nátěru.

Horkovzdušná pistole Toolcraft nasnímána termokamerou

Technické parametry produktu

Výkon: 2000 W
Hmotnost 830 g
Rozsah teplot vzduchu 50 – 630 °C
Regulace průtoku vzduchu 200 – 550 l/min
Režimy práce studený vzduch, regulovatelná teplota + regulovatelný průtok vzduchu, regulovaná teplota + plný průtok vzduchu
Indikace teploty na displeji
Příslušenství široká a úzká tryska, dvě trysky se škrabkou, nástroj na odstraňování starého nátěru

Vlastnosti produktu

  • 3 stupně teploty (studený vzduch, 50-630 °C při 120-550l/min, 50-630 °C při 550 l/min)
  • 3 příslušenství nástavců pro různé účely použití
  • LED kontrolka
  • Praktické přepravní a skladovací kufr

Rozsah dodávky produktu

  • 1 x horkovzdušná pistole
  • 1 x špachtle
  • 4 x trysky
  • 1x přepravní a skladovací kufřík

Značka Toolcraft nabízí produkty určené pro soukromé zákazníky, řemeslníky i průmyslové podniky. Nabízený sortiment reflektuje aktuální požadavky na kvalitu a zpracování. Neustále se rozšiřuje o další a další výrobky tak, aby vyhověl veškerým obchodním poptávkám. Toolcraft svým zákazníkům garantuje perfektní kvalitu při zachování výhodných cenových hladin.

Prohlédnout produkty značky Toolcraft»

Autor

Již několik let popularizuji stavební technologie a využití obnovitelných zdrojů energie v domácnosti. Související produkty rád testuji ve svém domě na jihovýchodní Moravě. Nejvíce mě zajímá solární technika, ruční nářadí jakéhokoli typu a nejrůznější prvky chytré domácnosti.

Napsat komentář