Nezáleží na tom, zda jde o kabely pro sběrnici Profibus, topné kabely či kabely k mikrofonům: v online obchodu Conrad najdou podniky, firmy a výzkumné instituce kabely a vodiče pro nejrůznější oblasti a možnosti aplikací.

O rychlou dostupnost se stará logistické centrum ve městě Wernberg-Köblitz, kde na své použití čeká více než 35.000 kvalitních kabelů.

V našem rádci se dozvíte více o službách, které vám firma Conrad nabízí v oblasti kabelů a vodičů. Navíc získáte přehled o druzích kabelů, které pro vás máme připravené.

Více než 35.000 různých kabelů a vodičů

Kabelové metrové zboží, konfigurátor kabelů a speciální řešení

Kabelové metrové zboží

U nás objednáte délku kabelů a vodičů, kterou skutečně potřebujete. Klikněte na požadovaný produkt a vyberte délku buď kliknutím na příslušné tlačítko, nebo ji zadejte ručně. Výhoda: nepřipočítáváme žádnou přirážku za střih, nezáleží na tom, jak dlouhý či krátký kabel nebo vodič je. Navíc je v ceně obsažena přirážka za měď. Rovnou vidíte cenu, kterou budeme účtovat.

Konfigurátor kabelů pro koaxiální a licnové kabely

S podporou našeho servisního partnera máte navíc možnost si určité kabely přesně nakonfigurovat. Protože se kabely a vodiče vyrábějí v Německu, je možné je rychle dodat i ve velkých množstvích. Navíc jsou vyrobeny z kvalitních materiálů značkových výrobců. Díky tomu může výrobce zaručit, že individuálně vyrobené kabely pocházejí ze stejné šarže, pokud je to z hlediska délky možné. Máte na výběr mezi dvěma službami:

Služba Koax24 umožňuje přesnou konfiguraci koaxiálních kabelů – kromě druhu vodiče a konektoru můžete vybrat i další detaily, jako je ochrana proti ohybu a zlomení nebo impedance.

Také služba pro prefabrikaci kabelů Litze24 nabízí možnost objednání jednotlivých licnových kabelů na míru. Tyto produkty lze používat například v průmyslových zařízeních, lékařské technice nebo v oblasti výroby automobilů. I tyto kabely je možné konfigurovat do detailu.

Speciální řešení pro kabely a vodiče

Značky Renkforce a SpeaKa Professional patřící firmě Conrad navíc nabízejí speciální řešení. Zajišťují například doplňkovou ochranu vašich dat na firemním notebooku nebo počítači. Renkforce Port Blocker brání krádeži dat přes síťový kabel tím, že pomocí záslepky LAN zablokujete port. Uzamykatelné síťové kabely firmy Renkforce uzamknou síťový port po připojení přiloženým klíčem. Kabel již nelze vytáhnout.

S pomocí prodlužovacího kabelu HDMI v podobě „labutího krku“ od firmy SpeaKa Professional je umístění připojeného HDMI adaptéru snadné, protože flexibilní kabel zůstane v poloze, do které jste ho ohnuli. Příjem WLAN tak nebude rušen a videokonference se mohou konat bez problémů. Další pomůcka pro konferenční místnosti nebo kanceláře je sestava pro bezdrátový přenos HDMI signálu firmy SpeaKa Professional. S ní přenášíte bezdrátový signál HDMI ze zdroje na TV nebo projektor.

Kvalitní kabely a vodiče na velkoobchod.conrad.cz

Náš online obchod nabízí rozmanitý výběr prefabrikovaných kabelů, drátů, jednožilových a vícežilových kabelů a také vhodné měřicí přístroje a jiné příslušenství. Abychom udrželi vysoký standard, jsou v našem sortimentu jen výrobky se značkovou kvalitou, které splňují předepsané normy a certifikace, jako je označení VDE.

Kabely a vodiče jsou rozděleny do pěti kategorií:

Jednožilové vodiče, lanka, licny

V této kategorii najdete čtyři podkategorie. Patří mezi ně zemnící pásky pro uzemnění strojů a měděné lakované dráty pro navíjení cívek nebo tlumení.

Další podkategorií jsou jednožilové dráty. Sem patří například spínací lanka (licny) pro zapojování elektronických konstrukčních skupin v přístrojích, žilové vodiče pro rozváděče nebo jednožilové vodiče pro topné elementy a klimatizační techniku. Funkce filtrování zde napomáhá přesnějším výsledkům hledání dle kategorií vodičů a jeho typu a dle speciálních vlastností jako tuhost, odolnost vůči oleji, plamenům, stínění nebo plášť z PTFE.

Jednožilové vodiče, lanka, licny

Čtvrtá podkategorie obsahuje dvojité a vícežilové licny (lanka). Jsou to například spínací dráty pro telekomunikační techniku, dvojité vodiče pro lehké elektropřístroje jako rozhlasové přijímače nebo ploché kabely pro elektronické konstrukční skupiny a počítače. I zde napomáhá funkce filtrování cílenému vyhledávání dle kategorií kabelů, typů kabelů a speciálních vlastností.

Přístroje na testování a zkoušení kabelů

Přístroje na testování a zkoušení kabelů

K pořádnému nářadí navíc patří zkoušecí a měřicí přístroje. Různé funkce profesionálních přístrojů pomáhají při diagnostice závad. Navíc vyhledávají kabely a vodiče ve stěnách či v podlaze, měří délku vodiče nebo provádějí testy propojení.

Příslušenství pro kabely

Pro instalaci neprefabrikovaných kabelů je navíc důležité správné příslušenství. Sem patří například sady kabelů a lepicích pásek s různými izolačními páskami a PVC kabely, stahovací pásky, smrštitelné trubice pro značení kabelů a elektrická izolace pro kabelová spojení.

Příslušenství pro kabely
Hotové kabely

Hotové kabely

Všichni, kteří by chtěli raději kabely, které lze okamžitě použít, si mohou vybrat z množství produktů. Sem patří různé počítačové kabely, proudové kabely, měřicí vedení nebo pódiové a studiové kabely.

Datové kabely

V oblasti vícežilových kabelů jsou produkty jako flexibilní řídicí vodiče pro účely měření, přenosu signálu a řízení, vodiče pro přenos dat pro elektronické řídicí a regulační přístroje jako vodiče vlečných řetězů pro výrobní linky. Navíc v této kategorii naleznete také zemní kabely, optické vlákno (LWL kabely), síťové kabely a instalační kabely pro satelity.

Datové kabely
Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář