Nové zařízení bude studentům VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou sloužit pro praktickou výuku v dílnách. Studenti tak mají k dispozici kvalitní pájecí i měřicí techniku, která jim pomůže připravit se na práci v praxi.

Na škole se připravuje zhruba 1000 studentů především ve strojírenských a elektro oborech na několika úrovních: učňovské, maturitní a vyšší odborné. Díky vybavení, které škola získává od firem, dokáže nabídnout moderní podmínky pro výuku. Nejnovější přístroje zároveň fungují jako lákadlo pro nové studenty.

Školy, vzhledem k jejich financování, nejsou schopny udržet vysoké tempo v technickém rozvoji, a proto dle našeho názoru vybavení škol spíše zaostává vůči technickému zázemí potřebnému právě pro moderní technologie. Díky firmám, jako je Conrad, který nám pomáhá s vybavením v oblasti slaboproudé techniky, si naši žáci mohou vyzkoušet práci s novým moderním nářadím. Firma Conrad vybavila na dílnách školy pracoviště pro výuku deseti žáků, kde každý z nich má k dispozici kvalitní pájecí a měřicí techniku a další potřebné prvky důležité při výuce slaboproudu,

říká učitelka odborného výcviku VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou Martina Ločárková.

Conrad Electronic se podpoře technického školství věnuje programově. V září minulého roku uspořádal průzkum mezi svými zákazníky, 500 odborníky v technických oborech. Z něj vyplynulo, že jejich mínění o vyučování technických oborů na tuzemských školách není zase tak špatné, jak by se mohlo zdát. Téměř polovina respondentů (47,5 %) si myslí, že je úroveň technického vzdělání spíše na dobré úrovni. Naopak za spíše špatnou ji považuje 36,6 %. Na otázku „Co nejvíce chybí českému technickému školství?” měli respondenti možnost zvolit více odpovědí. 76,6 % lidí označilo možnost větší kontakt s prací, 48,5 % pak kvalitní pedagogové. 36,3 % respondentů jako problém vidí potřebu modernějšího přístrojového vybavení, třetina (33,3 %) nedostatek peněz a 12,9 % špatný přístup ke studentům.

Conrad hrdě podporuje školy, úroveň českého technického školství nám není lhostejná. Vnímáme to tak, že studenti těchto škol jsou naši budoucí zákazníci a chceme, aby se učili, na co možná nejkvalitnější technice,

říká Jiří Maier z Conradu.

Fotogalerie:

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář