Řada standardních konektorů Heavycon od společnosti Phoenix Contact má odolné kovové provedení a zahrnujenabízí široký rozsah typů konektorových pouzder s různými variantami vývodů a zajištění.

Vynikající kvalita spojení

Průmyslové konektory řady Heavycon od výrobce Phoenix Contact  zajišťují vynikající těsnost spojení, a to až po stupeň krytí IP69K. Díky výběru vhodného pouzdra a konektorové vložky je možné získat konektorové spojení vyhovující příslušné aplikaci. 

Úspora místa a peněz

U komfortních konektorů řady Heavycon EVO, které jsou vyrobeny ze speciální umělé hmoty a jsou vybaveny bajonetovou montáží těsnicího prvku, je možné si zvolit požadovaný vývod kabelu, který se určuje v poslední fázi montáže, a také snížit nároky na místo pro skladování až o 70 %.

Pouzdra u řady Heavycon Advance s přímým zajištěním pomocí šroubů jsou určena pro různá zařízení nebo ovládací skříně. Použití těchto konektorů umožňuje snížit náklady (díky tomu, že u zásuvky není použit kryt) a garantuje velmi vysokou těsnost a odolnost.

Součásti konektorů

Jednotlivé součásti konektorů je možné volit, modifikovat, rozšiřovat nebo měnit zcela samostatně. Standardní kryty Heavycon v kovovém provedení i kryty v provedení EVO z umělé hmoty jsou plně kompatibilní s běžně používanými průmyslovými systémy.

Přídavné zabezpečení EMC

Pouzdro Heavycon v kovovém provedení je označován jako „EMC-ready“, a to hlavně díky použití vodivých těsnění. Díky vhodnému těsnění se stíněnou přípojkou je možné rychle vytvořit spojení odstíněné před elektromagnetickým rušením. Všechna konektorová pouzdra jsou kompatibilní se standardními panelovými otvory.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář