Termokamery jsou extrémně žádané zboží. Není divu, lokalizace tepelných zdrojů má široké možnosti využití.

Kritéria výběru jsou přesnost, funkčnost, kompaktnost, ale také poměr cena – výkon.

Seek

Pro všechny profesní skupiny

Nejrůznější profesní skupiny – ať už jde o energetické poradce, specialisty na izolace a HVAC, techniky budov, mechaniky sanitární, topné a klimatizační techniky, personál bezpečnostních agentur, policisty, požárníky či lesníky – ve stále větší míře žádají termokamery, které jsou přenosné, robustní a za dostupnou cenu.

Dobrým příkladem je vysoce přesná termokamera Seek Thermal Reveal se senzorem True Thermal, která je doporučována pro různé oblasti použití: všude tam, kde je třeba najít netěsnosti ve vodovodním potrubí nebo zkontrolovat těsnost oken, stěn a střech, představuje kamera Reveal nejlepší volbu. Lze s ní snadno kontrolovat elektronické spoje, vystopovat žrouty energie, najít tepelné mosty nebo špatně utěsněná místa.

Větší obrazová kvalita díky čočce se zaostřováním

Při termických kontrolách je velkou předností široký úhel záběru 36°. Díky integrované výkonné kapesní LED svítilně (300 lumenů) představuje Reveal ve dne v noci, dokonce i při naprosté tmě a špatné viditelnosti, vynikající nástroj pro vypátrání zdrojů tepla a zvířat (např. v lesnictví či chovu zvířat) nebo osob (např. policie, bezpečnostní agentury).

Oproti některým konkurenčním výrobkům je Reveal samostatný přístroj, který funguje bez chytrého telefonu. Pomocí termosenzoru 206 x 156, mikrobolometru z oxidu vanadia a speciální chalkogenidové čočky dokáže přístroj lokalizovat teplo a velmi přesně je změřit a zaznamenat. Nastavitelná, zaostřitelná čočka zajišťuje optimální obrazovou kvalitu. Zdroje tepla od -40 °C do +330 °C jsou zachycovány až na vzdálenost 160 m a následně zobrazovány na 4“ displeji. Objekty vyzařující teplo mohou být zaznamenány jako JPG a uloženy na kartu MicroSD. Reveal, jako model s dlouhovlnným infračerveným zářením (Long Wave Infrarot 7,2 – 13 Microns, 12u Pixel Pitch), dokáže vizualizovat teplotní rozdíly a procesy. Praktické tlačítko pro filtrování umožňuje zobrazení v různých barevných variantách. Navíc je teplota zobrazena i číselnou hodnotou.

Termokamera Seek Thermal Reveal RW-EAA
Termokamera Seek Thermal Reveal RW-EAA

Další produkty Seek Thermal

Kompaktní termokamera Seek Thermal pro Android

Objednací číslo: 1390537

Termokamera Seek Thermal Compact Android
Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář