Společnost Conrad rozšiřuje svoji nabídku testovacích a měřicích přístrojů o základní osciloskop Tektronix TBS2000 nabitý novými funkcemi. Velká délka záznamu, největší displej ve své třídě a široká škála dalších inovativních funkcí – díky tomu všemu je práce s přístrojem TBS2000 snadná a rychlá.

Základní osciloskopy řady TBS2000

Conrad Business Supplies rozšiřuje svůj široký a rozmanitý sortiment produktů o základní osciloskopy řady TBS2000 od společnosti Tektronix. Nová řada produktů, kterou společnost Tektronix představuje jako základní osciloskopy „nové generace“, nabízí největší délku záznamu a největší displej ve své třídě.

Přístroj TBS2000 je určen pokročilým uživatelům základních osciloskopů, kteří školí pracovníky v oboru navrhování a elektroniky. Přístroj je k dispozici ve verzi se šířkou pásma 70 MHz nebo 100 MHz a se dvěma nebo čtyřmi kanály.

Základní osciloskopy řady TBS2000

Přístroj TBS2000 nabízí širokou škálu funkcí, které jsme u základních osciloskopů dosud neviděli.

Jediný základní osciloskop se snímačovým rozhraním TekVPI®

Devítipalcový WVGA displej (Wide Video Graphics Array) s 15stupňovou vodorovnou (časovou) stupnicí umožňuje zobrazit o 50 % více signálu, což urychluje zkušební postupy. Délka záznamu až 20 milionů hodnot zase znamená možnost zachycovat a analyzovat i velmi dlouhé signály. Přístroj TBS2000 je jediný základní osciloskop se snímačovým rozhraním TekVPI® pro optimální použití se širokou paletou aktivních napěťových a proudových snímačů.

Přístroj TBS2000 nabízí vzorkovací frekvenci až 1 GS/s a je optimalizován pro typické signály se složitou strukturou používané v dnešní době, jako je např. pulzně-šířková modulace (PWM). Jeho obsluha je nyní ještě jednodušší díky odečtu hodnot přímo z kurzoru při najetí na křivku a funkci pro 32 automatických měření. Přístroje nové řady jsou konstruovány tak, aby umožňovaly efektivní učení s použitím integrované nápovědy, praktických kurzů Courseware a systému pro správu TekSmartLab.

Pokud jde o konektivitu, nabízí přístroj port USB 2.0 na předním panelu pro rychlé a snadné ukládání dat, další port USB 2.0 na zadní straně a ethernetový port 10/100BASE-T splňující standard LXI pro dálkové ovládání přes síť LAN.

Co na tento produkt říká produktový manažer ze společnosti Conrad a ředitel společnosti Tektronix?

Harald Lehner, Product Manager společnosti Conrad Business Supplies, k tomu říká:

Přístroj TBS2000 nastavuje nové standardy v oboru základních osciloskopů a jeho funkce usnadňují práci návrhářům, vývojářům a všem, kdo se školí v práci s osciloskopem. Je nám potěšením přidat tento výborný a inovativní testovací přístroj od společnosti Tektronix do svojí nabídky.

Jeff Yost, ředitel divize základních osciloskopů ve společnosti Tektronix, o nových osciloskopech říká:

Všechny přístroje nové řady TBS2000 nabízejí uživatelům data o jejich návrhu, které v této třídě přístrojů dosud neměli, a zvedají tak laťku využitelnosti např. díky velkému displeji pro snadnou vizualizaci signálu, délce záznamu 20 milionů bodů a komplexní sadě automatických měření křivek.

Autor

Průvodce světem techniky a elektroniky

Napsat komentář